Polski ksiądz Aleksander Woźny zostanie błogosławionym? Pozytywna opinia Watykanu

Polski ksiądz Aleksander Woźny zostanie błogosławionym? Pozytywna opinia Watykanu
Ks. Aleksander Woźny (fot. domena publiczna / commons.wikimedia.org)
KAI / tk

We wtorek 8 listopada w Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych w Watykaniu odbyło się zebranie zwyczajne kardynałów i biskupów oraz członków Dykasterii łącznie z arcybiskupem sekretarzem dotyczące heroiczności cnót ks. Aleksandra Woźnego.

Sprawa beatyfikacyjna kandydata na ołtarze z archidiecezji poznańskiej została przedstawiona przez tzw. ponensa, mianowanego przez Kongres zwyczajny, którym był kardynał Stanisław Ryłko.

DEON.PL POLECA
Wcześniej członkowie dykasterii otrzymali Positio Sługi Bożego na temat jego życia, opinii świętości i praktyki cnót oraz Relatio et vota Congressus peculiaris dyskusji teologicznej na ten temat z 1 lutego br., której wynik był jednogłośnie pozytywny.

Polski ksiądz może być błogosławionym

Ocena zwyczajnego zebrania kardynałów i biskupów również jest pozytywna, a to oznacza, że ostatnim krokiem w formalnym procesie beatyfikacyjnym będzie podpisanie przez papieża, jeszcze w listopadzie tego roku, Dekretu o heroiczności życia i cnót Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego.

Od tego momentu Słudze Bożemu będzie przysługiwał tytuł „Czcigodny”, a do beatyfikacji będzie potrzebny zatwierdzony przez Dykasterię cud.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Szczęśliwi, ponieważ spotkali Boga

Żyli w różnym czasie. Mierzyli się z rozmaitymi trudnościami i byli wystawiani na liczne próby. Biedni i bogaci, sławni i niemal anonimowi. Wszyscy oni – błogosławieni, czyli szczęśliwi. Warto ich lepiej...

Skomentuj artykuł

Polski ksiądz Aleksander Woźny zostanie błogosławionym? Pozytywna opinia Watykanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.