Pomoc Kościołowi w Potrzecie: Liban nie jest sam

Pomoc Kościołowi w Potrzecie: Liban nie jest sam
fot. Depositphotos
3 miesiące temu
KAI / pk

Papieska fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwiększa zaangażowanie pomocowe dla Libanu. Organizacja przekazała 5 mln euro, które pomogą w rekonstrukcji Bejrutu.

Eksplozja z 4 sierpnia w stolicy Libanu pochłonęła ponad 200 istnień, 6,5 tys. osób zostało rannych zaś ponad 90 tys. domów zostało albo doszczętnie zniszczonych, albo poważnie uszkodzonych. Najbardziej ucierpieli chrześcijanie, ponieważ ich dzielnice znajdowały się najbliżej miejsca eksplozji.

Papieska Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) przeznaczyła 5 mln euro, które posłużą głównie na remont i odbudowę struktur związanych z działalnością Kościoła na obszarach bezpośrednio dotkniętych wybuchem.

Wśród licznych projektów papieskiej fundacji można wymienić choćby odbudowę bogatej w ikony maronickiej katedry św. Jerzego w centrum Bejrutu, która zawsze była ważnym symbolem historycznej obecności katolików w stolicy Libanu. Świątynia została poważnie uszkodzona przez eksplozję. Organizacja będzie również wspierać odbudowę grecko-melchickiego kościoła św. Zbawiciela oraz kilku klasztorów, w tym szpitala Sióstr Różańcowych i Domu Matki Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi Panny.

"Libańscy chrześcijanie czują się obecnie bardzo samotni i rozważają emigrację jako rozwiązanie swoich problemów. Papież Jan Paweł II powiedział, że Liban ma specjalną misję na Bliskim Wschodzie. Pomoc Kościołowi w Potrzebie zawsze będzie o tym pamiętać. Dlatego będziemy nadal wspierać wyznawców Chrystusa tego narodu i nie pozostawimy ich samych w stawianiu czoła temu wyzwaniu" - powiedział Thomas Heine-Geldern, prezes wykonawczy fundacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Pomoc Kościołowi w Potrzecie: Liban nie jest sam
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pomoc Kościołowi w Potrzecie: Liban nie jest sam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.