Ponad 5 mln Kolumbijczyków broni życia

Ponad 5 mln Kolumbijczyków broni życia
(fot. flickr.com / bottlerocketvaseline)
KAI / im

Już ponad 5 mln Kolumbijczyków podpisało się pod obywatelskim projektem ustawy broniącej życia. Wczoraj został on przedstawiony w kongresie. Projekt ma doprowadzić do zmiany Konstytucji, tak by jasno stanowiąc o prawie do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zakazywała ona aborcji i eutanazji.

Kampania nie ogranicza się wyłącznie do jednej partii czy religii. Popiera ją wiele kolumbijskich ugrupowań politycznych, a także przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich i religii. Są wśród nich katolicy, protestanci, żydzi i muzułmanie. Inicjatywa na rzecz życia, której inicjatorem jest szef Partii Konserwatywnej, José Darío Salazar zyskała oficjalne poparcie episkopatu Kolumbii.

Od 2006 r. kobieta w Kolumbii ma prawo do aborcji w trzech przypadkach: zagrożenia życia, gdy ciąża była wynikiem gwałtu lub gdy płód jest poważnie uszkodzony. W ubiegłym roku kolumbijski Sąd Konstytucyjny zobowiązał wszystkie placówki medyczne, w tym też chrześcijańskie, do zapewnienia możliwości aborcji. Obecny projekt obywatelski, masowo popierany przez kolumbijskie społeczeństwo, ma zmienić ten stan rzeczy, wprowadzając konstytucyjny zapis chroniący każde ludzkie życie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponad 5 mln Kolumbijczyków broni życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.