Ponad 800 osób idzie w pielgrzymce do Wilna

Ponad 800 osób idzie w pielgrzymce do Wilna
(fot. FaceMePLS / Foter.com / CC BY)
ks. js / KAI / ak

Dzisiaj pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" rozpoczęła się jubileuszowa 25. Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza Suwałki - Wilno. Po porannej Mszy św. w suwalskim kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia, której przewodniczył bp Jerzy Mazur, na pielgrzymkową trasę liczącą 256 kilometrów, wyruszyło ponad ośmiuset pątników z kraju i zza granicy. Po dziesięciu dniach dotrą do Wilna, gdzie w Ostrej Bramie wszyscy będą modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej.

Przed 25 laty pielgrzymkę zainicjowali i organizują do tej pory księża salezjanie. Ten jubileusz zbiega się z jubileuszem 200-lecia urodzin św. Jana Bosko - na co zwrócił uwagę w homilii bp Jerzy Mazur. Założyciel salezjanów odnowił kult Maryi Wspomożycielki Wiernych. Biskup nawiązał do hasła tegorocznej pielgrzymki: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Wyeksponował aspekt misyjny Kościoła - misję głoszenia Ewangelii we współczesnym, pełnym również duchowych zagrożeń świecie.

Większość pielgrzymów do suwalskiej parafii prowadzonej przez księży salezjanów przybyła już wczoraj wieczorem. O godzinie 21.00 odprawiony został apel maryjny. Wokół kościoła można było rozbić namiot lub przenocować w domu parafialnym.

Wiele osób, które z różnych względów nie mogą pielgrzymować fizycznie, uczestniczą w pielgrzymce duchowej. - Tę duchową łączność będziemy podtrzymywali na trasie poprzez codzienną modlitwę - mówi kierownik pielgrzymki, ks. Tomasz Pełszyk. - Duchowa obecność na pątniczym szlaku będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Ostrej Bramie pątników - powiedział.

Dzisiaj pątnicy, a wraz z nimi bp Jerzy Mazur, dotrą do Krasnopola. Pielgrzymka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W pierwszym roku do Wilna powędrowało zaledwie 150 osób. Pielgrzymi spotykają się z dużą życzliwością zarówno Polaków jak i Litwinów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ponad 800 osób idzie w pielgrzymce do Wilna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.