Portugalia: dobro wspólne buduje rodzina

Radio Watykańskie

Mianem „kroku wstecz” określił rzecznik episkopatu Portugalii promulgowanie przez prezydenta Anibala Cavaco da Silvę ustawy legalizującej związki osób tej samej płci.

Odnośne prawo zostało uchwalone w lutym przez zdominowany przez socjalistów parlament, a złożony 17 maja podpis głowy państwa stanowił ostatni krok legislacyjny. Prezydent Cavaco da Silva jest praktykującym katolikiem i od początku nie ukrywał krytycznego stosunku do tego ustawowego pomysłu. Wyjaśnił jednak, że decyzję o jego promulgowaniu podjął w obliczu poważnego kryzysu, jakiego doświadcza kraj, by uniknąć dodatkowych podziałów społecznych.

Zdaniem ks. Manuela Morujão ustawa jest krokiem wstecz w budowie spójności społecznej, godząc w najbardziej powszechnie obowiązujące zasady dotyczące człowieczeństwa. Rzecznik episkopatu przytoczył też słowa Papieża wypowiedziane w ubiegłym tygodniu podczas jego pielgrzymki do Portugalii. „13 maja w Fatimie Benedykt XVI przypomniał, że rodzina jest oparta na wspólnocie miłości między mężczyzną i kobietą i że troska o nią jest jednym z kluczowych czynników budowania dobra wspólnego” – czytamy w komunikacie episkopatu Portugalii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Portugalia: dobro wspólne buduje rodzina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.