Portugalia: przedstawiciel rządu zapewnił, iż ŚDM w Lizbonie będą bezpieczną imprezą

Portugalia: przedstawiciel rządu zapewnił, iż ŚDM w Lizbonie będą bezpieczną imprezą
fot. depositphotos.com
KAI

Najbliższa edycja Światowych Dni Młodzieży w dniach 1-6 sierpnia br. w Lizbonie będą bezpieczną imprezą, powiedział w rozmowie z mediami portugalskimi koordynator rządu ds. organizacji tego wydarzenia José Sá Fernandes. Zapewnił, że DNI, na które ma przybyć ponad 1,5 mln osób, będzie bezpieczne dla ich uczestników.

Polityk przypomniał, że na głównym miejscu tej imprezy – błoniach przy delcie rzeki Tag – w przeszłości należały do spółek sektora naftowego. W tej sytuacji niektórzy ekolodzy mówili o ewentualnym skażeniu gruntów metanem. "Nie ma tam żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi ani skażenia ziemi. W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży najlepsze firmy przeprowadziły już specjalistyczne badania gruntu" – oświadczył Sá Fernandes.

Podważył też pojawiające się w ostatnim czasie informacje, że wybrany na organizację ŚDM teren jest położony w niewłaściwym miejscu, m.in. z powodu braku odpowiedniej ilości dróg dojazdowych. Zaznaczył jednak, że w najbliższym czasie konieczne będzie usunięcie kontenerów w gminie Loures, która wraz ze stolicą będzie miejscem najbliższych Światowych Dni Młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Portugalia: przedstawiciel rządu zapewnił, iż ŚDM w Lizbonie będą bezpieczną imprezą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.