Portugalia: selekcjoner piłkarskiej reprezentacji spotkał się z duchownymi-sportowcami

Portugalia: selekcjoner piłkarskiej reprezentacji spotkał się z duchownymi-sportowcami
Fot. Батырхан Бактыгул / YouTube.com
KAI / tk

Trener piłkarskiej reprezentacji Portugalii Fernando Santos wziął udział w zorganizowanym w Chaves, na północy tego kraju, spotkaniu z osobami duchownymi, w szczególności kapłanami i klerykami uprawiającymi sport.

Wydarzenie odbyło się w związku z przygotowaniami do lipcowego turnieju piłkarskiego portugalskich duchownych, tzw. Clericus Cup w Chaves. Podczas imprezy znany szkoleniowiec dzielił się z uczestnikami spotkania nie tylko swoją wiedzą dotyczącą piłki nożnej, ale również swoim doświadczeniem wiary. Wspominał też o swoim nawróceniu oraz zaangażowaniu w działalność wspólnot katolickich.

Selekcjoner działał na rzecz Kościoła

Fernando Santos wielokrotnie bierze udział w wydarzeniach religijnych, a także sam prowadzi sesje ewangelizacyjne. W przeszłości pochodzący z Lizbony szkoleniowiec pomagał m.in. w prowadzeniu kursów przedmałżeńskich. W licznych wywiadach portugalski trener piłkarski przyznaje, że po latach swojego oddalenia od Kościoła powrócił do zaangażowania w jego misję.

Przełomem było zwolnienie go w 1994 r. z posady trenera pierwszoligowej drużyny Estoril Praia. Selekcjoner Portugalii przyznaje, że każdy dzień rozpoczyna od modlitwy i czytania Pisma Świętego, jego ulubionym nabożeństwem jest różaniec, natomiast miejscem, w którym lubi odbywać rekolekcje jest Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

DEON.PL POLECA

Podziękowanie dla Boga

W 2016 r. w finałowym meczu piłkarskich mistrzostw Europy we Francji ekipa Portugalii prowadzona przez Fernando Santosa wygrała niespodziewanie z faworyzowanym gospodarzem turnieju 1:0. Po zawodach trener zwycięskiej ekipy na konferencji prasował odczytał podziękowania dla Boga za zdobycie pierwszego triumfu w Euro z reprezentacją swojego kraju.

Szkoleniowiec przyznał wówczas, że jeszcze w trakcie fazy grupowej przygotował podziękowania wierząc w sukces prowadzonej przez siebie drużyny.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney

Żyj dla wielkiego celu

Dzisiejsze tempo życia zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji. Każdego dnia martwimy się o to, czy nasze wybory są słuszne. Zastanawiamy się nad naszymi relacjami, zaangażowaniem w pracę, celem, do którego...

Skomentuj artykuł

Portugalia: selekcjoner piłkarskiej reprezentacji spotkał się z duchownymi-sportowcami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.