Potrzebna pomoc mieszkańcom Kasinki Małej

Potrzebna pomoc mieszkańcom Kasinki Małej
Zniszczenia na terenie wsi Kasinka Mała po przejściu nocnej nawałnicy. Po obfitych opadach deszczu w powiatach limanowskim i myślenickim zostało podtopionych kilkadziesiąt domów. Żywioł zniszczył także drogi i mosty. (fot. PAP/Grzegorz Momot )
KAI / slo

Caritas Archidiecezji Krakowskiej wysłała dziś pierwszy transport z trwałą żywnością i środkami czystości do Kasinki Małej. Magazyn Caritas przy ul. Ossowskiego 5 w Krakowie przyjmuje dary dla poszkodowanych.

Nową, nieużywaną odzież, ręczniki, środki czystości oraz trwałe produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia można przekazywać do magazynu krakowskiej Caritas od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Dary będą również przyjmowane w powyższych godzinach również w najbliższą sobotę 9 sierpnia br.

Można również wpłacać pieniądze na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:

Bank Spółdzielczy Rzemiosła nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
z dopiskiem: "pomoc poszkodowanym z powiatu limanowskiego".

Caritas wypożycza też bezpłatnie myjki ciśnieniowe i osuszacze, które zostały zakupione podczas poprzedniej powodzi.

Na prośbę Caritas Firma Gold Drop sp. z o.o. z Limanowej przekazała tira środków czystości dla powodzian z powiatu limanowskiego. Rozdzielać je będzie gmina.

Według informacji straży pożarnej na terenie powiatu limanowskiego zalanych zostało 257 budynków. Najwięcej - 175 - w Kasince Małej, a także m.in. w Kasinie Wielkiej, Jodłowniku. Trwa wielkie sprzątanie i szacowanie strat. Wszyscy obawiają się kolejnej burzy. Pilnie potrzebna jest pomoc dla poszkodowanych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Potrzebna pomoc mieszkańcom Kasinki Małej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.