Małopolska: 971 tys. zł dla poszkodowanych

Małopolska: 971 tys. zł dla poszkodowanych
(fot. Pictures of money/flickr.com/CC)
PAP / psd

Małopolski Urząd Wojewódzki przekazał w poniedziałek 971 tys. zł gminom, które ucierpiały w wyniku sierpniowych intensywnych opadów atmosferycznych. Wojewoda wystąpił z wnioskiem o budowę tymczasowych mostów - poinformował w poniedziałek rzecznik wojewody.

Pieniądze na pomoc socjalną dla mieszkańców, którzy ponieśli straty w wyniku burz i intensywnych opadów trafiły do gmin: Jodłownik, Dobczyce, Maszna Dolna, Raciechowice, Wieprz, Tomice, Pcim i Podegrodzie.

"Na wniosek wójta Mszany Dolnej, wojewoda małopolski wystąpił do ministra obrony oraz ministra gospodarki z wnioskiem o budowę mostów zastępczych na potoku Kasinczanka. Czasowe konstrukcje mostowe powstaną w dwóch miejscach" - poinformował rzecznik wojewody małopolskiego Jan Brodowski. Tymczasowe przeprawy będą wznosili żołnierze z jednostki wojsk inżynieryjnych.

Burze z intensywnymi opadami deszczu wystąpiły w nocy z piątego na szóstego sierpnia; spowodowały wezbrania potoków oraz gwałtowny spływ wód powierzchniowych, doprowadzając do licznych podtopień. Najwięcej zniszczeń odnotowano w powiatach limanowskim i myślenickim.

Podtopionych zostało 447 budynków mieszkalnych oraz 245 gospodarczych. Woda uszkodziła łącznie 261 km dróg i zniszczyła lub uszkodziła 92 mosty i mniejsze przeprawy odcinając mieszkańcom dojazd do domów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Małopolska: 971 tys. zł dla poszkodowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.