Poznań: Woreczki ryżu dla głodujących w Kenii

Poznań: Woreczki ryżu dla głodujących w Kenii
(fot. united_nations_photo_ / flickr.com)
KAI / slo

Duszpasterstwo studentów i absolwentów Porcjunkula, działające przy poznańskim kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, po raz drugi w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęło akcję "Woreczek ryżu dla Kenii".

W ten sposób młodzi chcą wesprzeć ubogich i głodujących w stolicy Kenii, Nairobi, gdzie franciszkanie GdańskiejProwincji św. Maksymiliana prowadzą swoją działalność misyjną.

DEON.PL POLECA
- Przygotowując się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, chcemy pamiętać o najuboższych, głodujących, dla których stugramowy woreczek ryżu to często jedyny posiłek w ciągu dnia - podkreśla Maria Słowińska z diakonii wolontariatu duszpasterstwa Porcjunkula.

Poznańscy studenci stugramowe torebki z ryżem, zakupione w markecie, pakują w specjalnie uszyte z płótna czy lnu woreczki o wymiarze 12x18 cm. Do każdego woreczka przyczepiona jest mała kartka z tekstem wyjaśniającym cel akcji.

DEON.PL POLECA

Woreczki z ryżem będzie można nabyć w niedziele i środy po Mszach św. w kościele oo. franciszkanów. W akcję włączyły się też podpoznańskie parafie w Lusowie i Tarnowie Podgórnym.

Jak tłumaczą poznańscy studenci, akcja ma trzy wielkopostne wymiary: postu - w wybranym dniu woreczek ryżu może stać się jedynym posiłkiem, jałmużny - zebrane pieniądze stanowią ofiarę dla najuboższych oraz modlitwy za głodnych i cierpiących.

- Podczas ubiegłoroczonego Wielkiego Postu rozdaliśmy około 500 woreczków ryżu, zbierając przy okazji prawie 8 tys. zł. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na misje w Kenii, na pomoc dla najuboższych, tych potrzebujących, za których modliliśmy się, poszcząc i jednocząc sieę z nimi w czasie przygotowania do świąt wielkanocnych - zaznacza Maria Słowińska.

Franciszkanie pracują w Kenii w narodowym sanktuarium maryjnym w Subukii oraz duszpasterstwie parafialnym. Posługują ubogim, żyjącym w slumsach Nairobi, chorym na AIDS, prowadzą szkoły, ośrodki zdrowia czy domy rehabilitacyjne dla osieroconych lub - molestowanych przez swoich krewnych - dziewcząt.

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1/3 populacji świata jest niedożywiona, a 1/3 głoduje.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Poznań: Woreczki ryżu dla głodujących w Kenii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.