Prąd prosto z ołtarza

Prąd prosto z ołtarza
(fot. moreimages / shutterstock.com)
nowysacz.naszemiasto.pl / kk

Ten ksiądz wie jak wprowadzać encyklikę "Laudato si’" w praktykę. Ksiądz Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania Opoka w Starym Sączu, niedawno otworzył punkt ładowania pojazdów elektrycznych.

To pierwsze takie miejsce na Sądecczyźnie, choć już u naszych południowych sąsiadów podobne miejsca to codzienność.

- Takich punktów jest sporo na Słowacji, gdzie samochodów elektrycznych przybywa. A nas przecież odwiedzają Słowacy. Teraz mogą do nas przyjechać bez stresu, że zabraknie im prądu na powrót do domu - mówi ks. Kokoszka w rozmowie z portalem Nasze Miasto Nowy Sącz.

Poznaj encyklikę "Laudato si'" [PEŁEN TEKST] >>

DEON.PL POLECA

Motywacja, która kryła się za instalacją punktu ładowania samochodów poruszających się na prąd, płynie wprost z chrześcijaństwa, bo jak podkreśla ksiądz Kokoszka "wartości ekologiczne są bliskie wartościom chrześcijańskim". Ksiądz dyrektor już wcześniej zainwestował w energię słoneczną, montując na starosądeckim ołtarzu papieskim kolektor o mocy 22 kW. Dzięki niemu można zapewnić prąd dla Centrum Pielgrzymowania.

Pierwsze ładowanie pojazdu elektrycznego przy Centrum Opoka. Dziś wielkie otwarcie!

Opublikowany przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II na 17 czerwca 2017

Czas uzupełniania "paliwa" samochodu zależy od modelu auta, a nowa stacja nie jest punktem szybkiego ładowania, lecz to nadal pionierska inicjatywa, zaś samo ładowanie jest darmowe. Obecnie władze Nowego Sącza starają się o włączenie miasta w sieć stacji szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prąd prosto z ołtarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.