Premier Indii: dla Hindusów to powód do dumy

Premier Indii: dla Hindusów to powód do dumy
(Matka Teresa z Kalkuty / fot. AJ)
4 lata temu
KAI / pk

Szef indyjskiego rządu w niespotykanie pozytywnych słowach wypowiedział się o bł. Matce Teresie z Kalkuty, którą 4 września w Watykanie kanonizuje papież Franciszek.

W radiowym orędziu Narendra Modi powiedział, że zakonnica całe swoje życie oddała w służbie biednych i pokrzywdzonych w Indiach a kanonizacja Matki Teresy jest dla Hindusów powodem do dumy.

Słowa Modiego są tym bardziej zaskakujące gdyż należy on do radykalnej Indyjskiej Partii Ludowej, która wielokrotnie oskarżała Kościoły chrześcijańskie, że pod płaszczykiem miłości bliźniego wobec indyjskich ubogich uprawiają prozelityzm.

Szef indyjskiego rządu nie weźmie osobiście udziału w uroczystościach kanonizacyjnych ale wysyła do Rzymu 12-osobową wysokiej rangi delegację, na które czele stanie minister spraw zagranicznych Sushmę Swaraj.

Wydarzenie bez precedensu

Po raz pierwszy zdarza się, że indyjska delegacja rządowa jedzie na kanonizację. W uroczystościach kanonizacyjnych dwojga Hindusów w 2014 r.: ojca Cyriaka Eliasza Chavara od Świętej Rodziny (1805-71) i siostry Eufrazji (Rosy) Eluvathingal od Świętego Serca (1877-1952) z katolickiego Kościoła syromalabarskiego wzięli udział tylko przedstawiciele regionalnego rządu stanu Kerala.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Premier Indii: dla Hindusów to powód do dumy
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Premier Indii: dla Hindusów to powód do dumy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.