Prezydium Episkopatu: nie może być zgody na zabijanie niepełnosprawnych i chorych dzieci

Prezydium Episkopatu: nie może być zgody na zabijanie niepełnosprawnych i chorych dzieci
(fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)
3 lata temu
KAI / pk

"Nie może być miejsca na zabijanie innych, a szczególnie niepełnosprawnych i chorych dzieci!" - czytamy w Słowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski pt. "Kochaj, nie zabijaj!" na Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia br.

"Zarówno wierzący jak i niewierzący są wezwani do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Nie może być miejsca na zabijanie innych, a szczególnie niepełnosprawnych i chorych dzieci! To nie jest kwestia tylko światopoglądu czy religii, ale przede wszystkim nauki, która jednoznacznie wykazuje, że życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia" - piszą biskupi.

Hierarchowie przypominają potrzebę ochrony życia człowieka na wszystkich etapach jego istnienia. "W Sejmie czeka projekt ustawy 'Zatrzymaj aborcję'. Przewiduje on zniesienie możliwości aborcji eugenicznej. Polscy Biskupi popierają tę obywatelską inicjatywę jako krok do pełnej ochrony życia i apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie jej swego poparcia. Apelujemy też do sumień wszystkich posłów i senatorów, mając świadomość, że to od nich zależy decyzja, czy ustawa ta zostanie przyjęta" - piszą biskupi.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski odnosi się do niemoralnych praktyk stosowanych w Polsce. "Niedawno do opinii publicznej dotarła wstrząsająca informacja o aborcji dziecka w 24. tygodniu życia. Dziecko przeżyło tę aborcję. Jednak, zamiast być otoczone opieką, zostało pozostawione samo sobie, aby zmarło i tak się stało. Takich nieludzkich praktyk jest w Polsce więcej. Trzeba się im zdecydowanie przeciwstawić! Nie wahajmy się zabierać głosu w imieniu tych, którzy sami się bronić jeszcze nie mogą!".

Biskupi przypominają słowa św. Jana Pawła II, który w 1999 r. w Łowiczu powiedział: "zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia!".


REKLAMA

Wydawnictwo WAM - darmowa wysyłka


Na koniec biskupi apelują: "Pamiętajmy, że zamiast aborcji zawsze istnieje możliwość oddania dziecka do adopcji".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydium Episkopatu: nie może być zgody na zabijanie niepełnosprawnych i chorych dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.