Problem małżeństw mieszanych. Co z wiarą dzieci?

Problem małżeństw mieszanych. Co z wiarą dzieci?
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin w krajach zachodnich problematycznym punktem Światowego Spotkania Rodzin było świadectwo muzułmanki, wdowy po włoskim ambasadorze w Kongo. Proponowała ona idylliczny obraz małżeństw chrześcijańsko-muzułmańskich, możliwość wychowywania dzieci w wierze zarówno na podstawie Biblii, jak i Koranu.

Małżeństwa mieszane, a wiara dzieci

Ci, którzy na co dzień pomagają rodzinom, wiedzą jednak, że małżeństwa mieszane to jeden z największych problemów Kościoła, zwłaszcza gdy jeden z małżonków jest muzułmaninem. W rodzinach tych dzieci nie mogą być wychowywane po chrześcijańsku, co więcej, wpaja się im fałszywe wyobrażenia o Jezusie - twierdzi Alfreda Lubowiecka z polonijnego duszpasterstwa rodzin w Niemczech.

„Mam podobne doświadczenie w rodzinie, ponieważ moja najstarsza córka zdecydowała się wyjść za mąż za mężczyznę, który wyznaje islam. I mają ogromne trudności w tym małżeństwie, ponieważ każdy wyznawca islamu, tak jak ta kobieta dająca świadectwo, ma obowiązek wychowywać dzieci w tej religii. Te dzieci nie mogą być katolickie. Czy Koran wyznaje tego Boga, jakiego my wyznajemy? My wyznajemy Jezusa Chrystusa, który jest Synem Bożym, który przyszedł, żeby nas zbawić. Koran natomiast wyznaje, że Jezus jest prorokiem. On nie jest dla nich Bogiem, którego my wyznajemy“ - powiedziała papieskiej rozgłośni Alfreda Lubowiecka.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Skomentuj artykuł

Problem małżeństw mieszanych. Co z wiarą dzieci?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.