Proboszcz udostępnił kaplicę na ogrzewalnię dla bezdomnych

Proboszcz udostępnił kaplicę na ogrzewalnię dla bezdomnych
(fot. facebook.com/bazylikapomaga)
gazeta.pl / facebook.com / jb

"Nie mogłem pozwolić, aby ludzie żyli na ulicy jak psy, by tam umierali z wychłodzenia" - powiedział ks. Stanisław Bar.

Jak podaje gazeta.pl, ksiądz Sławomir Bar postanowił pomóc bezdomnym, udostępniając im kaplicę w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincetego a Paulo w Bydgoszczy. Przebywa z niej 20-30 osób, głównie starszych i schorowanych.

Jak czytamy, z kaplicy wyniesiono ławki i Najświętszy Sakrament, a zamiast tego pojawiły się tam koce i karimaty. Do środka wpuszczane są tylko trzeźwe osoby. Bezdomni dostają tam ciepłe posiłki, pomoc medyczną, a jeśli potrzeba, to także pomoc prawną. 

"Pojawiły się pojedyncze głosy sprzeciwu, dlatego postanowiłem wyjaśnić wszystkim parafianom, dlaczego to robię. Uczyniłem to w ubiegłą niedzielę podczas kazania. Teraz, gdy noce zrobiły się bardzo chłodne, nie mogłem pozwolić, aby ludzie żyli na ulicy jak psy, by tam umierali z wychłodzenia. I to powiedziałem. Podczas kazania odwołałem się też do Ewangelii. Wyjaśniłem, że Pan Jezus zawsze stał za człowiekiem, a zwłaszcza za ludźmi ubogimi i potrzebującymi pomocy" - tak komentuje to ksiądz dla portalu Inowrocław Nasze Miasto.

DEON.PL POLECA

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka

Opublikowany przez Bazylika Pomaga Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Ks. Bar jest także odpowiedzialny za akcję "Bazylika pomaga", podczas której rozwożą posiłki po całej Bydgoszczy. W ten sposób trafiają do osób starszych i samotnych. Na święta przygotowują paczki żywnościowe. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Proboszcz udostępnił kaplicę na ogrzewalnię dla bezdomnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.