Proboszcz z Warszawy apeluje do parafian o stosowanie się do zaleceń sanitarnych

Proboszcz z Warszawy apeluje do parafian o stosowanie się do zaleceń sanitarnych
(fot. facebook.com/lech.dorobczynski)
facebook.com / jb

"Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Większość naszych Parafian to ludzie starsi, którzy są w grupie zwiększonego ryzyka. Dbają o siebie, uważają na siebie, więc WSZYSCY powinniśmy stworzyć Im psychiczny komfort - tak, by nie czuli zagrożenia" - zaapelował Lech Dorobczyński.

Do wszystkich Uczestników nabożeństw w naszym kościele:

Kochani nasi! Dzielimy się z Wami trudną i smutną wiadomością. Obecnie nasi Współbracia z Wieliczki są objęci kwarantanną, gdyż jeden z Ojców zaraził się koronawirusem. Prosimy Was - łączcie się z Nimi w modlitwie.

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Wszystkich Uczestników liturgii prosimy o zasłanianie ust i nosa. W kruchcie kościoła są dozowniki z płynami dezynfekcyjnymi. Stosujcie je, wchodząc do kościoła i wychodząc z niego. Przypominamy o kolejności rozdawania Komunii świętej: WPIERW w procesji podchodzą osoby pragnące przyjąć Pana Jezusa na rękę, a kiedy procesja się skończy - przy balaskach rozdawać będziemy Pana Jezusa osobom pragnącym przyjąć Go do ust.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogą być różne zdania na ten temat, ale chcemy Was prosić, byście wzięli odpowiedzialność za naszą Parafię. Większość naszych Parafian to ludzie starsi, którzy są w grupie zwiększonego ryzyka. Dbają o siebie, uważają na siebie, więc WSZYSCY powinniśmy stworzyć Im psychiczny komfort - tak, by nie czuli zagrożenia.

Co więcej: za chwilę o. Hieronim idzie na operację. I dobrze by było, by nie trzeba było zmieniać daty operacji z powodu koronawirusa.

Prosimy Was o to w imię miłości i troski o drugiego człowieka.

Modlimy się o potrzebne łaski i zdrowie dla Was i Waszych Rodzin.

Błogosławimy 
Wasi Duszpasterze

 

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
27,93 zł
39,90 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Proboszcz z Warszawy apeluje do parafian o stosowanie się do zaleceń sanitarnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.