Proboszcz zamienia kaplicę św. Józefa na pokój zabaw dla dzieci i przewijak. Parafianie chwalą pomysł

Proboszcz zamienia kaplicę św. Józefa na pokój zabaw dla dzieci i przewijak. Parafianie chwalą pomysł
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
PAP / pk

W parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie powstał pokój zabaw dla dzieci. Zdaniem proboszcza ks. Dariusza Brylaka, celem jest stworzenie przyjaznego kościoła.

Pokój zabaw urządzono w kaplicy św. Józefa w parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Swoje miejsce znalazły tam mata do zabaw, pufy, stoliczki, kolorowanki i kredki.

DEON.PL POLECACelem - jak poinformował na swojej stronie społecznościowej ks. Brylak - jest stworzenie przyjaznego kościoła i zachęcenie do uczestniczenia we mszy także wtedy, kiedy dzieciom jest trudno usiedzieć w jednym miejscu przez kilkadziesiąt minut.

- Tworzymy Kościół przyjazny, gdzie każdy będzie przyjęty, przede wszystkim ze swoimi ograniczeniami - poinformował na swojej stronie społecznościowej proboszcz. Dodał, że utworzone miejsce dla maluchów przekazuje pod opiekę parafian.

- To miejsce - kaplicę Józefa - proszę już tworzyć samemu. Uczymy się odpowiedzialności i uważności. Proszę dbać, żeby niczego tam nie brakowało - zaapelował. To nie jedyne udogodnienia dla parafian. Duchowny zapowiedział, że w sąsiedztwie powstanie salonik z toaletą a w niej będzie przewijak dla dziecka.

- Żeby mama miała spokój w sobie, że ktoś o niej pomyślał w Kościele - skomentował proboszcz.

Parafianie pochwalili pomysł duchownego. Zamieścili komentarze, w których wyrazili uznanie dla proboszcza. - Jak zawsze otwarty na ludzi. Doskonały pomysł. Duży krok w kierunku rodziców małych dzieci. Popieram z całego serca - brzmi jeden z komentarzy.

Źródło; PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Proboszcz zamienia kaplicę św. Józefa na pokój zabaw dla dzieci i przewijak. Parafianie chwalą pomysł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.