Propozycja indywidualnych zadań na Wielki Post

Propozycja indywidualnych zadań na Wielki Post
(fot. zdrapka.wzch.org.pl)
KAI / kw

"Módl się za wszystkich prześladowanych za wiarę", "dziękuj zamiast narzekać" - m.in. takie zadania znajdą ci, którzy zdecydują się na przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego ze Zdrapką Wielkopostną. Inicjatywę po raz drugi podejmują Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

Zdrapka Wielkopostna to propozycja na indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego wierzącego. "Począwszy od 10 lutego, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich, które zaleca się w Wielkim Poście, czyli będzie: jałmużna, post, modlitwa w duchu nowej ewangelizacji" - informują pomysłodawcy zdrapki z Wspólnot Życia Chrześcijańskiego.

Jak informuje Radosław Lebowski z WŻCh, wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. W tegorocznej edycji znajdują się np. polecenia typu: "módl się za wszystkich prześladowanych za wiarę", "dziękuj zamiast narzekać".

"Zadania w zdrapce zachęcają do dziękczynienia, autorefleksji. Zachęcają do duchowego ubóstwa i włączenia jałmużny oraz modlitwy w nawyk dnia powszedniego. W miejscach gdzie istnieją np. parafie, to konkretna oferta dla tych wiernych, którzy są "zbyt zajęci", aby przeżywać Wielki Post w sposób tradycyjny. Zresztą proponować zdrapkę można każdemu" - przekonuje Radosław Lebowski.

Zdrapka podąża także za tym, co dzieje sie równolegle do okresu Wielkiego Postu: X Zjazd Gnieźnieński z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, akcja "Jałmużna wielkopostna" Caritas, przygotowania do ŚDM. Stąd będzie można spotkać zadania typu: "Post za Ojczyznę: dzisiaj zjedz mniej" albo "X Zjazd Gnieźnieński i 1050-lecie Chrztu Polski: podaruj prezent chrzestnemu/chrześniakowi".

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: zdrapka.wzch.org.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Propozycja indywidualnych zadań na Wielki Post
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.