7 interesujących książek na Wielki Post

7 interesujących książek na Wielki Post
(fot. aj)
Logo źródła: WAM kw

Jak się modlić? Jak się spowiadać? Jak dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu? Wszyscy wiemy, że mimo początkowych deklaracji... bywa różnie. Warto zaopatrzyć się w coś, co pozwoli Ci zrealizować plan. Poznaj 7 naszych propozycji, które sprawią, że tym razem Wielki Post będzie wyjątkowy.

1. Bp Grzegorz Ryś, Skandal Miłosierdzia

W tym roku warto przeżyć post właśnie pod znakiem miłosierdzia. Bp Grzegorz Ryś głosi skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć. Nikt nie jest stracony. Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bóg nie rozdaje cukierków grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.

Ta książka pomoże ci pamiętać o tym, że Bóg nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Że miłosierdzie jest darmowe. A jednocześnie jest światłem, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim ciemnością. Lektura obowiązkowa na Wielki Post.

Znajdziesz ją tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu

*  *  *

2. Ks. Jan Kaczkowski, Grunt pod nogami

Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum?

Grunt to twardo stąpać po ziemi i nie przestawać patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać - zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje. Przeżyj post z księdzem Kaczkowskim.

Książkę znajdziesz tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu nr 1

*  *  *

3. Jordan Śliwiński OFMCap, Spowiedź nie musi bardzo boleć

Idziesz do spowiedzi? Chcesz, żeby pozwoliła Ci coś zmienić? Spowiedź jest "najtrudniejszym" sakramentem. Wymaga odsłonięcia się przed innym człowiekiem, dotknięcia tego, co intymne i wstydliwe.

Odpowiadając na pytania dotyczące wielu problemów o. Piotr Jordan Śliwiński, współtwórca pierwszej na świecie Szkoły dla spowiedników, pokaże ci przyczyny rozmaitych trudności, które masz ze spowiedzią oraz drogę do ich pokonania.

Tym, dla których spowiedź jest przykrym obowiązkiem "do odklepania", którzy nie lubią spowiedzi - ta książka będzie lekarstwem na ten problem.

Znajdziesz ją tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu nr 2

*  *  *

4. Dariusz Piórkowski SJ, Książeczka o miłosierdziu

Ta książka pozwoli Ci zapamiętać jedno z najważniejszych zdań na Wielki Post: Pan Bóg jest Ojcem Miłosiernym, który dobrych wynagradza, a grzesznika szuka. Autor pokazuje, że najczęstszym "grzechem", który popełniamy, jest niewiara w to, że Bóg kocha nas jako grzeszników. "Kiedy grzeszymy, nie tracimy godności syna i córki Boga. Dlaczego? Ponieważ w przeciwnym wypadku grzech musiałby mieć większą moc niż miłość i wierność Boga".

Świetna lektura duchowa, która poprzez praktyczne ćwiczenia pozwoli ci jeszcze lepiej poznać miłość Boga do Ciebie.

Książkę znajdziesz tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu nr 3

*  *  *

5. Grzegorz Kramer SJ, Męskie serce

Może być tak, że Twoje serce jest twarde, poranione, niezdolne do kochania. Jeśli tak jest, to znaczy, że potrzebujesz kogoś, kto będzie dla Ciebie przewodnikiem, kogoś, kto pomoże Ci obudzić Twoje serce. Inaczej Twoje życie nigdy nie nabierze prawdziwego sensu.

Najlepszym przewodnikiem na Wielki Post będzie ten, którego serce jest doskonałe. Kimś takim jest Jezus Chrystus. To książka pomoże Ci spojrzeć na Jego serce. To może być początek rewolucji, która całkowicie zmieni Twoją rzeczywistość. Zaryzykujesz?

Książkę znajdziesz tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu nr 4

*  *  *

6. Ks. Jan Kaczkowski i Piotr Żyłka,  Życie na pełnej petardzie

W inspirującej rozmowie ksiądz Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i przeżywaniu trudności mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu. To książka, która pobudzi cię do życia w Wielkim Poście i nie pozwoli ci narzekać!

Znajdziesz ją tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu nr 5

*  *  *

7. Bp Grzegorz Ryś, Wiara z lewej, prawej i Bożej strony

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła.

To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół. A wtedy znajdziesz w tej konkretnej wspólnocie miejsce dla siebie. W tekstach biskupa Grzegorza Rysia rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale znajdziesz też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo.

Książkę bpa Rysia znajdziesz tutaj:

7 interesujących książek na Wielki Post - zdjęcie w treści artykułu nr 6

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

7 interesujących książek na Wielki Post
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.