Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców. Będzie transmitowana przez TVP Polonia

Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców. Będzie transmitowana przez TVP Polonia
(fot. Tomasz Koryszko / KUL)
3 lata temu
DEON.pl / ml

Arcybiskup Wojciech Polak w niedzielę 14 stycznia odprawi Mszę w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Prymas posłuży się formularzem mszy za uchodźców i wygnańców.

Msza rozpocznie się o godzinie 13:00.

Wcześniej abp Polak pozytywnie wyraził się o pomyśle organizowania Mszy odprawianej według specjalnego formularza: «Kościół proponuje nam formularz Mszy św. za uchodźców i wygnańców. Przywołuje on słowa szczególnej i niezwykle wymownej modlitwy: "Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swej pomocy (…) nam daj serca czułe na potrzeby ubogich i przybyszów". Serdecznie zachęcam, abyśmy w naszych parafiach posługiwali się tym formularzem, zwłaszcza w te dni, w których Kościół modli się za tych, którzy uciekając przed wojną i prześladowaniem musieli opuścić swoją Ojczyznę, swój dom i za tych, którzy w drodze do lepszego świata stracili życie».

Z kolei bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w ramach KEP, odprawi Mszę w koszalińskiej katedrze o godzinie 10:00.

"Bardzo się cieszę, że taka inicjatywa powstała. Zachęcam wszystkich księży, żeby 14 stycznia odprawili mszę świętą według formularza "Mszy za uchodźców i wygnańców". Najlepiej byłoby, gdyby ta modlitwa zakorzeniła się w naszych wspólnotach parafialnych i wracała cyklicznie co jakiś czas" - napisał biskup Zadarko.

Wczoraj rzecznik Episkopatu, ks. Paweł Rytel-Adrianik w oficjalnym komunikacie potwierdził, że wszyscy biskupi diecezjalni w Polsce wyrazili zgodę na odprawienie Mszy według formularza Mszy za uchodźców i wygnańców.

«Przypominamy, że w Mszale Rzymskim przewidziana jest możliwość użycia formularza "Mszy za uchodźców i wygnańców" (Mszał Rzymski, s. 161’’-162’’) "na polecenie lub za zgodą biskupa diecezjalnego" (zob. Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego, nr 373-374). Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest dobrą okazją, aby skorzystać z tej możliwości, na co zgodę wyrazili wszyscy biskupi diecezjalni w Polsce» - czytamy w komunikacie.

* * *
14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.
Więcej informacji znajdziesz tutaj:
Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców. Będzie transmitowana przez TVP Polonia - zdjęcie w treści artykułu
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,83 zł
36,90 zł

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła

Teksty arcybiskupa Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z mocą. Budzą wiarę. Dodają nadziei. Pomagają doświadczyć miłości Boga. W czym tkwi ich siła? W Słowie Bożym, które nie jest przysłonięte...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców. Będzie transmitowana przez TVP Polonia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.