Prymas Polski: udział w wyborach wyrazem odpowiedzialności za Ojczyznę

Prymas Polski: udział w wyborach wyrazem odpowiedzialności za Ojczyznę
(fot. PAP/Paweł Jaskółka)
KAI / kk

„Uczestnicząc w wyborach w sposób konkretny, właśnie poprzez głosowanie, bierzemy odpowiedzialność za naszą Ojczyznę” – powiedział KAI Prymas Polski abp Wojciech Polak po oddaniu głosu w swoim okręgu wyborczym.

Metropolita gnieźnieński głosował późnym popołudniem, po powrocie z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w lokalu wyborczym w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie.

Jak podkreślił, udział w wyborach to obowiązek i przejaw miłości Ojczyzny, ale także podjęcie – właśnie poprzez oddanie głosu – odpowiedzialności za jej teraźniejszość i przyszłość.

DEON.PL POLECA

W ten sposób budujemy naszą Ojczyznę, której żywą cząstką każda i każdy z nas jest, ja także, dlatego głosuję” – stwierdził abp Polak.

Pytany, czego życzy przyszłym rządzącym, odpowiedział, że życzy przede wszystkim tego, aby deklarowana miłość i troska o dobro Polski znalazły bardzo konkretne przełożenie w działaniu.

„Niech to będzie działanie odpowiedzialne, twórcze, a nade wszystko jednoczące, nakierowane na dobro wspólne, a nie własny, partykularny interes” – podkreślił Prymas Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prymas Polski: udział w wyborach wyrazem odpowiedzialności za Ojczyznę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.