Prymas Polski w łączności z papieżem dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy

Prymas Polski w łączności z papieżem dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy
Fot. Mazur / episkopat.pl / flickr.com
KAI / tk

W łączności z papieżem Franciszkiem prymas Polski abp Wojciech Polak dokona w piątek 25 marca w katedrze gnieźnieńskiej aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

- Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka, który w uroczystość Zwiastowania Pańskiego pragnie przez wstawiennictwo Maryi Pani Fatimskiej zawierzyć Bogu Rosję i Ukrainę, chcemy i my włączyć się w tę duchową jedność i w wołanie o pokój na świecie, a szczególnie o ustanie wojny w Ukrainie – mówi Prymas Polski.

- We wszystkich naszych kościołach, w jedności z Ojcem Świętym, pragniemy prosić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o zaprzestanie krwawej agresji, nawrócenie serc agresorów i pokój dla uciemiężonego narodu ukraińskiego, abyśmy wszyscy mogli żyć w jedności pod płaszczem Maryi – dodaje metropolita gnieźnieński.

Modlitwa w katedrze gnieźnieńskiej rozpocznie się o godzinie 17.00. Akt odczyta Prymas Polski. Następnie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka z homilią nowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Radosława Orchowicza.

DEON.PL POLECA

Całość będzie transmitowana na www.prymaspolski.pl, www.archidiecezja.pl i Facebooku archidiecezji gnieźnieńskiej.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski w łączności z papieżem dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.