Prześladowanie katolików w USA. Boją się chodzić do kościołów

Prześladowanie katolików w USA. Boją się chodzić do kościołów
(fot. NatalieMaynor [CC BY 2.0])
CruxNow / kk

Ks. Roberto Mena z Forest w stanie Mississippi twierdzi, że jego wspólnota zmniejszyła się o połowę po nalotach amerykańskiego urzędu ds. cudzoziemców na zakłady produkcji żywności, w których pracują emigranci z Gwatemali.

Mena stara się zrobić wszystko, bo zapewnić im nie tylko opiekę duszpasterską, ale i ochronę ich praw.
Portal Crux Now relacjonuje słowa 52-letniego kapłana, który mówi, że po nalotach służb, niektórzy z wiernych boją się chodzić na niedzielną Mszę. Mimo tego jego niewielka kaplica zapełniła się po brzegi parafianami, którzy chcieli pomodlić się za aresztowanych bliskich.
"Kościół jest z nimi, jesteśmy wspólnotą" mówi Mena. "Dajemy im oparcie w trudnej sytuacji, w której się znajdują - nie są w niej sami". Ksiądz Mena jest proboszczem w Forest od roku i mierząc się z nowymi problemami twierdzi, że to Bóg posłał go do towarzyszenia potrzebującym migrantom z Gwatemali. "Tak jak Mojżesza" powie proboszcz.
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Prześladowanie katolików w USA. Boją się chodzić do kościołów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.