Przesłanie Jana Pawła II do Polaków, które jest bardzo aktualne 1 maja

Przesłanie Jana Pawła II do Polaków, które jest bardzo aktualne 1 maja
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
KAI / pk

1 maja, obchodzony jako Święto Pracy, jest także dniem, w którym Kościół katolicki czci św. Józefa - patrona ludzi pracujących. Podczas audiencji generalnej w 2003 roku, papież Jan Paweł II skierował do Polaków piękne przesłanie.

Papież Polak podkreślił, że św. Józef "jest wzorem dla ludzi pracy". Dodał, że św. Józef musiał utrzymywać rodzinę codzienną, ciężką pracą własnych rąk. - Słusznie więc Kościół ukazuje go jako patrona ludzi pracy - mówił.

Zwrócił się wówczas też z apelem, aby św. Józef był wzorem dla chrześcijańskich pracowników, którzy uciekają się do jego wstawiennictwa w każdej sytuacji. - Troskliwej pieczy opiekuna Świętej Rodziny z Nazaretu chciałbym dziś powierzyć młodych ludzi przygotowujących się do zawodu, który będą wykonywać w przyszłości, bezrobotnych i cierpiących z powodu kryzysu na rynku pracy, rodziny oraz cały świat pracy i jego oczekiwania, wyzwania, problemy i perspektywy - mówił Jana Paweł II.

Zwracając się podczas tej audiencji do polskich pielgrzymów na placu Św. Piotra w Rzymie, Jan Paweł II prosił, aby św. Józef stale ich otaczał swoją opieką. - Niech wspomaga wszystkich, którzy mogą się cieszyć owocami pracy własnych rąk. Niech wspiera szczególnie tych, którzy cierpią z powodu braku pracy i niepewności jutra - powiedział.

1 maja jest jednym z najnowszych świąt w Kościele katolickim. Papież Pius XII, który 24 kwietnia 1956 proklamował dzień 1 maja świętem Józefa rzemieślnika, czynił wszystko, by wskazywać na św. Józefa jako na opiekuna wszystkich klas społecznych, wszystkich zawodów, z uwagi na to, że ten święty pracował w głębokim poczuciu społecznego obowiązku i służby dla Boga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przesłanie Jana Pawła II do Polaków, które jest bardzo aktualne 1 maja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.