Przewodniczący Episkopatu Niemiec odpowiada na list z Watykanu. Chodzi o Komunię dla protestantów

Przewodniczący Episkopatu Niemiec odpowiada na list z Watykanu. Chodzi o Komunię dla protestantów
(fot. Dieter Schmitt, Fulda DSC [GFDL or CC-BY-SA-3.0)
KAI / ml

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinhard Marx opublikował wczoraj wieczorem oświadczenie, w którym odniósł się do listu, jaki niemieccy biskupi otrzymali od Prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Treść listu Prefekta znajdziesz TUTAJ >>

DEON.PL POLECA"Ojciec Święty doszedł zatem do wniosku, że dokument nie jest na tyle dojrzały, by nadawał się do opublikowania" - napisał abp Luis Ladaria.

Te doniesienia kard. Reinhard Marx skomentował w oficjalnym oświadczeniu:

"List prefekta Kongregacji Nauki Wiary z 25 maja 2018 r. dotarł do przewodniczącego Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinharda Marxa dziś wieczorem, 4 czerwca 2018 r. Podczas rozmowy 3 maja 2018 roku w Rzymie powiedziano uczestniczącym w nich biskupom, że powinni oni znaleźć możliwie jednomyślne stanowisko, w duchu komunii kościelnej. Przewodniczący jest zatem zaskoczony, że list ten dotarł z Rzymu, zanim jeszcze zostało wypracowane takie zgodne rozwiązanie. Przewodniczący widzi w liście wyraz konieczności dalszych rozmów w obrębie Niemieckiej Konferencji Biskupiej, przede wszystkim w łonie Rady Stałej oraz na forum jesiennego zgromadzenia plenarnego, ale także z odpowiednimi dykasteriami rzymskimi i z samym Ojcem Świętym ".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Przewodniczący Episkopatu Niemiec odpowiada na list z Watykanu. Chodzi o Komunię dla protestantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.