Przewodniczący Episkopatu: Razem z Papieżem módlmy się o pokój na świecie

Przewodniczący Episkopatu: Razem z Papieżem módlmy się o pokój na świecie
Abp Stanisław Gądecki (Fot. BP KEP)
KAI/dm

Do modlitwy z papieżem Franciszkiem o pokój na świecie 27 października o godz. 18.00 zachęcił wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. - Połączmy się duchowo z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkimi wołającymi w tej godzinie o Bożą interwencję - powiedział.

- W związku z apelem Ojca Świętego, aby dzień 27 października był dniem szczególnej modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju, zachęcam wszystkich wiernych do jak najliczniejszej odpowiedzi na to papieskie wezwanie - powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski.

O 18.00 modlitwa o pokój na świecie

Dzisiaj o godz. 18.00, w Bazylice św. Piotra, Papież wraz ze zgromadzonymi wiernymi będzie modlił się o pokój na całym świecie.

- Połączmy się duchowo z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkimi wołającymi w tej godzinie o Bożą interwencję, aby ustały wojny i przelew krwi - powiedział abp Gądecki. Powtórzył też słowa Papieża, że wojna nie rozwiązuje żadnego problemu, wręcz przeciwnie, sieje tylko śmierć i zniszczenie oraz zwiększa nienawiść.

DEON.PL POLECA

- Módlmy się zatem: w naszych rodzinach, w parafiach i we wspólnotach, a także indywidualnie: niech Bóg przemieni serca pełne nienawiści; niech nastanie pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i na całym świecie, aby społeczeństwa i narody mogły budować bezpieczną przyszłość i doskonalić się w miłości i w szacunku dla życia - powiedział Przewodniczący KEP.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper, George Augustin

Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną otwartość.

Żyjemy w świecie, w którym zmiany gwałtownie...

Skomentuj artykuł

Przewodniczący Episkopatu: Razem z Papieżem módlmy się o pokój na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.