Przewodniczący KEP ds. Misji: dzięki Akcji Świętego Krzysztofa posługa misjonarzy może być owocna

Przewodniczący KEP ds. Misji: dzięki Akcji Świętego Krzysztofa posługa misjonarzy może być owocna
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W czasie 23. Tygodnia św. Krzysztofa odbędzie się organizowana przez MIVA Polska „akcja św. Krzysztofa” – 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany km na środki transportu dla misjonarzy. Dzięki tym środkom posługa misjonarzy może być owocna - powiedział przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jan Piotrowski.

W tym roku 23. Tydzień św. Krzysztofa odbędzie się w dniach 24-31 lipca pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.

W komunikacie przekazanym przez MIVA Polska, bp Piotrowski przypomniał, że misjonarze z naszego kraju posługują w 99 krajach świata realizując nakaz misyjny Jezusa: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Jak zaznaczył duchowny – „działalność misyjna Kościoła nie zmierza do żadnego sukcesu, ale do coraz bardziej autentycznego świadectwa wiary, że Bóg jest miłością, jaka objawia się nam w Jezusie Chrystusie mocą Ducha Świętego”.

- Ewangeliczne świadectwa wiary (...) wyraża się w dziełach miłosierdzia, służbie zdrowia, edukacji, budowie infrastruktury misyjnej - kaplic i kościołów oraz codziennej pomocy mieszkańcom i wiernym placówek misyjnych - wskazał bp Piotrowski.

DEON.PL POLECA

Zwrócił uwagę, że samochody terenowe, motocykle i rowery to konieczne dla misjonarzy środki komunikacji.

Wspomniał, że w posłudze wykorzystują oni także samochody ciężarowe, traktory, quady czy łodzie motorowe. - Natomiast bezpośrednim darem dla potrzebujących są wózki inwalidzkie, których wciąż potrzeba - powiedział bp Piotrowski.

W 2021 r. MIVA Polska zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych, na które przekazała kwotę 4 530 546 zł.

W komunikacie czytamy, że organizowany przez MIVA Polska w dniach 24-31 lipca br. XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa „jest wyrazem wdzięczności Bogu i ludziom za otwarte serca, za dar modlitwy i przysłowiowy grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr”. - To dzieło motywowane ewangeliczną miłością, wiarą i solidarnością oraz modlitwą sprawia, że posługa naszych misjonarek i misjonarzy może być owocna - ocenił bp Piotrowski.

MIVA (Mission Vehicle Association) jest stowarzyszeniem działającym na rzecz misyjnych środków transportu. Organizacje tego typu istnieją w wielu krajach, wspierają się i uzupełniają w pracy na rzecz pozyskiwania środków transportu dla misjonarzy na całym świecie. MIVA Polska powstała w 2000 r. i jest jedną z agend Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Poza „Akcją św. Krzysztofa”, MIVA Polska organizuje także akcje: „Ratujemy życie - misyjny ambulans”; „Odblaski życia” (promującą noszenie elementów odblaskowych po zmroku); „Z Ewangelią na motorze” (zachęcającą motocyklistów do wsparcia zakupu motocykli dla misjonarzy) oraz uCZYNek WIARY (zbiórka na rowery dla katechistów w Afryce).

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Przewodniczący KEP ds. Misji: dzięki Akcji Świętego Krzysztofa posługa misjonarzy może być owocna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.