Przygarnij księdza! Duchowa adopcja kapłanów

Przygarnij księdza! Duchowa adopcja kapłanów
Akcja polega na wspieraniu kapłanów przez codzienną modlitwę. W odróżnieniu od modlitwy za kapłanów w ramach Apostolatu Margaretka w tym przypadku czas adopcji jest zależny od samego adoptującego: może to być rok, lub kilka lat czy też adopcja na całe życie
KAI / slo

836 księży objęto już adopcją w ramach działającego od roku "Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów"(DDAK).

Dzieło i towarzyszącą mu stronę internetową zainicjowała osoba świecka, Sandra Kwiecień - studentka z Bytomia związana z Młodzieżą Franciszkańską i Szkołą Nowej Ewangelizacji. Przedsięwzięcie, jak podkreśla pomysłodawczyni, ma być "odpowiedzią na obecną sytuację w Kościele oraz spojrzenie społeczeństwa na duchowieństwo".

- Akcja polega na wspieraniu kapłanów przez codzienną modlitwę. W odróżnieniu od modlitwy za kapłanów w ramach Apostolatu Margaretka w tym przypadku czas adopcji jest zależny od samego adoptującego: może to być rok, lub kilka lat czy też adopcja na całe życie - wyjaśnia współpracująca z DDAK Agnieszka Kulig.

- Zainteresowany sam wybiera kapłana, za którego się modli oraz jakie modlitwy chce odmawiać. Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej grupy ludzi i zachęcić ich do wspierania tego dzieła, gdyż każdy z nas modlitwy potrzebuje. Kościół antiocheński modlił się za św. Pawła. My także możemy wymodlić świętość kapłanów i ludu Bożego - całego Kościoła - dodaje Kulig.

- Nie wszystkie rewelacje, które do nas docierają są prawdziwe, lecz nie da się ukryć, że wśród wielu plotek i powtarzanych opinii znajdują się i te, które niestety pokrywają się z rzeczywistością. Ten blog powstał po to, by zrzeszyć ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy Świętej - podkreślono.

Zdaniem pomysłodawców, akcja cały czas się rozwija i zaowocowała dotąd adopcjami 836 kapłanów, a strona http://ddak.wordpress.com/ ma już blisko 185 tysięcy indywidualnych odsłon. Patronem DDAK jest św. Jana Maria Vianney.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przygarnij księdza! Duchowa adopcja kapłanów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.