"Psalmy z Podlasia". Zaproszenie na weekend upamiętniający ks. Jerzego Popiełuszkę

"Psalmy z Podlasia". Zaproszenie na weekend upamiętniający ks. Jerzego Popiełuszkę
fot. Domena publiczna
Informacja prasowa

Spotkanie odbędzie się w dniach 10-11 września w Suchowoli. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro", białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej, parafia św. Piotra i Pawła w Suchowoli oraz burmistrz Suchowoli.

Fundacja im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro", Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, parafia św. Piotra i Pawła w Suchowoli oraz burmistrz Suchowoli zapraszają na koncert pod patronatem narodowym prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: "Psalmy z Podlasia" w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej oraz solistów I Wrocławskiego Chóru Akademickiego pod dyrekturą Piotra Rubika.

Koncert odbędzie się 10 września 2022 roku we wsi Okopy. Pozostałe wydarzenia zaplanowane są na niedzielę.

Program wydarzenia:

10.09.2022 - Sobota, godzina 19:00: koncert we wsi Okopy pt: "Psalmy z Podlasia"  z udziałem Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej oraz solistów I Wrocławskiego Chóru Akademickiego. Kompozytor i dyrygent: Piotr Rubik, teksty: Zbigniew Książek.

DEON.PL POLECA

11.09.2022 - Niedziela, godzina 11:00: złożenie wieńców pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli przez oficjalne delegacje. O godzinie 12:00 odbędzie się uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego abp Józefa Guzdka. Na godzinę 14:30 zaplanowane jest spotkanie wspomnieniowe o bł. ks. Jerzym oraz spektakl Teatru Nie Teraz pt: "Pokonać Piekło" w reżyserii Tomasza Żaka. Na zakończenie planowane jest podsumowanie konkursu "Piosenką zło zwyciężaj", które odbędzie się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Suchowoli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bernard Brien, Charles Wright

Ksiądz Jerzy Popiełuszko – współczesny prorok i męczennik niepodległości

Czy przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki wciąż jest aktualne? Bez względu na granice czasu i państw? Czy polski kapłan potrafi poruszyć też duszę laickiej Francji?

Kapelan Solidarności...

Skomentuj artykuł

"Psalmy z Podlasia". Zaproszenie na weekend upamiętniający ks. Jerzego Popiełuszkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.