Relikwie św. Andrzeja są już w Kazachstanie

Relikwie św. Andrzeja są już w Kazachstanie
Męczeństwo św. Andrzeja Apostoła. Obraz Jusepe de Riberaz 1628 w Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie
A. Madej OMI / Radio Watykańskie / slo

Benedykt XVI ofiarował Kościołowi w Kazachstanie relikwie św. Andrzeja Apostoła. Podczas uroczystej Eucharystii w Astanie, w imieniu Papieża, przekazał je kard. Tarcisio Bertone.

Wcześniej watykański sekretarz stanu, który przebywa w Kazachstanie z kilkudniową wizytą, ofiarował relikwie również wspólnocie prawosławnej. Kard. Bertone zaznaczył, że to, iż oba fragmenty stanowią część jednej relikwii pochodzącej z kościoła w Amalfi, jest widzialnym znakiem pragnienia kontynuowania dialogu prowadzącego do przywrócenia pełnej jedności chrześcijan.

- Święty dar przyjął w imieniu katolików Kazachstanu, w obecności biskupów i ordynariuszy Azji centralnej, metropolita Astany abp Tomasz Peta – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Andrzej Madej. – Przekazanie relikwii Apostoła Wschodu św. Andrzeja dokonało się podczas Eucharystii sprawowanej w dzień św. Franciszka Ksawerego, patrona misji, i w 36. rocznicę śmierci sługi Bożego ks. Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu.

Jutro watykański sekretarz stanu uda się z wizytą do Karagandy, gdzie m.in. nawiedzi budującą się katedrę” – powiedział przełożony misji „sui iuris" w Turkmenistanie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Relikwie św. Andrzeja są już w Kazachstanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.