Rio de Janeiro: awaria pod słynną figurą Jezusa Chrystusa

Rio de Janeiro: awaria pod słynną figurą Jezusa Chrystusa
(fot. Artyominc [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)])
1 rok temu
KAI / kw

Jeśli ktoś pragnie dotrzeć do symbolu Rio de Janeiro -  sławnej na całym świecie figury Chrystusa - musi być w dobrej formie. Portal internetowy G1 ostrzegł 14 lipca, że od czasu potężnej burzy w kwietniu br. ruchome schody na górę Corcovado są nieczynne.

Dostać się można tylko na własnych nogach pokonując 220 schodów. Powodem tej sytuacji jest spór o to, kto ma sfinansować naprawę.

Na skutek potężnej burzy na początku kwietnia br. część Rio de Janeiro znalazła się pod wodą, która wyrządziła poważne szkody. Lokalne służby meteorologiczne informowały, że był to największy opad deszczu od 22 lat. Wtedy też została uszkodzone schody ruchome, którymi turyści dostawali się na wierzchołek 710-metrowego Corcovado.

Państwowy urząd ICMBio, administrator położonego wokół parku narodowego Tijuca oraz Trem do Corcovado - firma obsługująca jeżdżącą na Corcovado kolejkę - prowadzą spór o to, kto powinien zapłacić 250 tys. euro za naprawę ruchomych schodów. Trem do Corcovado zamierza w najbliższych dniach zlecić naprawę, a jednocześnie zaskarżyć do sądu ICMBio domagając się zwrotu kosztów reperacji.

Poświęcona w 1931 roku figura Chrystusa należy od 2012 r. do światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Administrację nad nią sprawuje archidiecezja Rio de Janeiro. Każdego roku monument odwiedza trzy miliony turystów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rio de Janeiro: awaria pod słynną figurą Jezusa Chrystusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.