Rozpoczęła się modlitwa różańcowa przed wyborami prezydenckimi

Rozpoczęła się modlitwa różańcowa przed wyborami prezydenckimi
(fot. Ania i Artur Nowaccy / Source / CC BY-SA)
KAI / ptt

Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi na Jasnej Górze rozpoczęła się wczoraj nowenna modlitwy różańcowej za Polskę. Przez 9 dni przed Cudownym Obrazem Matki Bożej zanoszone będą prośby o podjęcie przez Polaków właściwych decyzji i dobry wybór głowy państwa.

O. Marian Waligóra przypomina, że Jasna Góra to dom Królowej Polski, której wciąż powierzamy wszystkie wymiary życia naszego narodu a w tym szczególnym czasie także nasze wybory. - Z odpowiedzialnością za Polskę modlimy się, by te wybory były dobre dla przyszłości całej naszej Ojczyzny i każdego z nas - podkreślił jasnogórski przeor.

Modlitwa różańcowa przed wyborami prezydenckimi rozpoczyna się każdego dnia ok. godz. 16.00. Wcześniej, bo o 15.30 przed Cudownym Obrazem sprawowana jest Msza św. w intencji Ojczyzny. Zwyczaj codziennej Eucharystii za Polskę trwa na Jasnej Górze od pierwszych dni stanu wojennego. - Każdego dnia oddajemy Polskę Matce Bożej. Nie ustajemy w tej naszej modlitwie. Tę Ojczyznę w takim jej kształcie jakim jest teraz zawierzamy Bogu przez ręce Maryi. Razem z Maryją chcemy, by Pan Polskę wziął w swoje ramiona - powiedział o. Waligóra.

Przeor Jasnej Góry zachęca, zwłaszcza w tym czasie przed wyborami, do duchowej łączności z naszym narodowym sanktuarium i do trwania na wspólnej modlitwie za Polskę.

DEON.PL POLECA


Przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi także tegoroczna uroczystość Królowej Polski będzie szczególną modlitwą za Ojczyznę o podjęcie przez nas właściwych decyzji.

Uroczystości odpustowe ku czci Królowej Polski rozpoczyna się na Jasnej Górze już dziś wieczorem procesją maryjną po wałach i Mszą św. o godz. 19.00. Główna Suma odpustowa z udziałem przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski odprawiona zostanie jutro, 3 maja o godz. 11.00.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rozpoczęła się modlitwa różańcowa przed wyborami prezydenckimi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.