Rozpoczęła się rowerowa pielgrzymka na Jasna Górę

Rozpoczęła się rowerowa pielgrzymka na Jasna Górę
Fot. Studio TV NIEDZIELA / Youtube
KAI / kb

W poniedziałek mszą św. w bazylice św. Brygidy w Gdańsku rozpoczęła się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. W sumie trasa liczy ponad 500 km.

Kilkudziesięciu pielgrzymów - rowerzystów ma zamiar pokonać ją w ciągu sześciu dni. Dotrą na Jasną Górę 10 lipca.

Podczas Mszy św. uczestnicy pielgrzymki zawierzyli siebie i cały pątniczy szlak Matce Bożej Ludzi Pracy, której wizerunek znajduje się w bursztynowym ołtarzu.

Trasa pielgrzymki liczy ponad 500 km. Kilkudziesięciu rowerzystów ma zamiar pokonać ją w ciągu sześciu dni. Pierwszym przystankiem będą Lipinki - miejsce urodzin bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego, jednego z męczenników archidiecezji gdańskiej z okresu II wojny światowej.

DEON.PL POLECA

Stałymi punktami na pielgrzymim szlaku są: codzienna Msza św., modlitwa „Anioł Pański”, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski. Pielgrzymi dojadą na Jasną Górę 10 lipca.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Różycki

Przenikanie się turystyki i pielgrzymowania rodzi w środowisku badaczy oraz pośród uczestników tych zjawisk pytanie o to, jakie są wzajemne zależności między nimi, jakie występują podobieństwa i różnice. Niniejsza monografia - będąca wynikiem badania i...

Skomentuj artykuł

Rozpoczęła się rowerowa pielgrzymka na Jasna Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.