Rozpoczyna się kolejna edycja akcji PoKolędzie JP2. Muzycy będą kolędować w domach dziecka czy hospicjach

Rozpoczyna się kolejna edycja akcji PoKolędzie JP2. Muzycy będą kolędować w domach dziecka czy hospicjach
Fot. Mateusz Ofiara / materiały prasowe
PAP / tk

Rozpoczęła się rejestracja do 9. edycji akcji PoKolędzie JP2, w ramach której chóry, schole parafialne i zespoły muzyczne będą śpiewać kolędy w domach pomocy społecznej, klubach seniora, aresztach śledczych, hospicjach, domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

kolejna edycja akcji PoKolędzie JP2

Koordynator akcji i dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II Jakub Siekierzyński zaznaczył, że "PoKolędzie to nie tylko wspólne muzykowanie, ale przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, okazanie mu ciepła, troski i uwagi – tak ważne szczególnie w okresie bożonarodzeniowym".

Według autorów komunikatu, dotychczas w akcji wzięło udział kilka tysięcy osób, wśród nich kolędnicy, pacjenci, wychowankowie i penitencjariusze. Zorganizowano ponad 180 spotkań kolędowych, w których uczestniczyło około 200 zespołów muzycznych. PoKolędzie nie udałaby się także bez zaangażowania wolontariuszy.

- Nazwa nie jest przypadkowa. Nawiązuje do polskiej tradycji chodzenia "po kolędzie", czyli wyjścia z radością do ludzi, wspólnego muzykowania, spotkania i składania sobie życzeń noworocznych. PoKolędzie ma również kojarzyć się z "Pokoleniem JP2", ponieważ jego przedstawiciele byli pomysłodawcami akcji - napisali jego autorzy.

Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Czekają również na zgłoszenia instytucji, które chciałyby zaprosić w swoje progi kolędników, a także na wsparcie wolontariuszy – ambasadorów akcji, którzy pomogą przygotować spotkania kolędowe na miejscu. Wszystkie zgłoszone zespoły zostaną wyposażone w śpiewniki i prezentację multimedialną.

Spotkania kolędowe odbywać się będą od 2 stycznia do 2 lutego 2024. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie internetowej pokoledziejp2.pl do 10 grudnia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozpoczyna się kolejna edycja akcji PoKolędzie JP2. Muzycy będą kolędować w domach dziecka czy hospicjach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.