Rusza Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny

Rusza Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny
(fot. pixabay.com)
3 lata temu
PAP / jp

Członkowie warszawskich duszpasterstw dorosłych stanu wolnego zaapelowali, by w pierwszym tygodniu adwentu modlić się o nowe rodziny. Chodzi o przeciwstawienie się - jak podkreślają pomysłodawcy - "cywilizacji singli".

Inicjatorzy powołują się na badania Eurostatu, z których wynika, że w Unii Europejskiej jednoosobowych gospodarstw domowych jest więcej niż tych dwu- lub kilkuosobowych, zwłaszcza w wielkich miastach.

Pomysłodawcy zachęcają, by w pierwszym tygodniu adwentu, czyli od 27 listopada do 4 grudnia, organizować modlitwy i zamawiać w swoich parafiach msze w intencji zakładania nowych rodzin. Chcą ponadto wprowadzenia stałej modlitwy w takiej intencji, by wspierać w ten sposób realizację "powołania do małżeństwa", które - według nauczania Kościoła - jest podstawowym powołaniem każdego człowieka. Jak tłumaczą, pozwoli to "zwrócić uwagę na ogromną liczbę dorosłych stanu wolnego, będących dotychczas poza głównym zakresem opieki duszpasterskiej".

Pierwszy raz Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny zorganizowano w 2015 r. W jego obchody włączyli się wtedy m.in. ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i warszawski biskup pomocniczy Rafał Markowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rusza Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Rusza Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.