Krótka modlitwa na czas mroku

Krótka modlitwa na czas mroku
(fot. shutterstock.com)
Virginia Ann Froehle RSM / jaksiemodlic.pl

Odczuwasz silną pokusę? Masz poczucie beznadziei? Myślisz, że nic ci się nie uda? Poznaj modlitwę, która da ci nadzieję.

Dzięki litości serdecznej Boga naszego (…) z wysoka Wschodzące Słońce nas nawiedzi, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju (Łk 1,78 - 79)

Pokój Boży może zajaśnieć nawet w najbardziej ponurych okolicznościach, nawet wtedy, kiedy wpatrujemy się w mrok i cień śmierci. Nagle zalewa nas światło, które przedziera się przez mrok jak "słońce z wysoka". Dzięki "litości serdecznej Boga naszego" nasze sparaliżowane lękiem stopy znowu odzyskują sprawność i poruszają się zwinnie "po drodze pokoju". Potężna moc ciemności i śmierci ustępuje pokojowi, który wnosi Boże światło.

Przypomnij sobie takie chwile, kiedy tonęłaś w ciemności i żyłaś w cieniu pewnego rodzaju śmierci. Czy doświadczyłaś wtedy serdecznej litości Boga? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Przypomnij to sobie i przeżyj na nowo w swojej wyobraźni, poczuj światło świtu przedzierające się przez mrok.

Jeżeli obecnie odczuwasz ciemność lub zagrożenie jakimś rodzajem śmierci, wyobraź sobie, że ogarnia cię światło wschodzącego słońca i przyzywaj Bożej obietnicy Jego serdecznej litości.

Jeżeli nigdy nie doświadczyłaś takiej ciemności lub śmierci, podziękuj Bogu za Jego serdeczną litość, która jest obecna w twoim życiu.

*  *  *

Poznaj lepiej sekrety modlitwy. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Krótka modlitwa na czas mroku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.