Ruszyło wspólne poranne pasmo sześciu katolickich stacji radiowych

Ruszyło wspólne poranne pasmo sześciu katolickich stacji radiowych
(fot. shuttestock.com)
KAI / pk

Sześć niezależnych katolickich stacji radiowych wystartowało ze wspólnym pasmem porannym o nazwie "Siódma9" emitowanym ze studia w Warszawie.

Od poniedziałku do piątku przez dwie godziny nadawany będzie bogaty program publicystyczny dotyczący spraw społecznych i codziennego życia Polaków. Znajdą się tam rozmowy, reportaże, przegląd prasy oraz dynamiczna muzyka.

- Nowy program federacji radiowej jest ważnym czynnikiem integrującym media zrzeszone w Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich oraz okazją do dotarcia z wiadomościami do szerszego odbiory - uważa abp Henryk Hoser.

Biskup warszawsko-praski wyraził zadowolenie, że nowe pasmo nie będzie nosiło jakiegoś "namaszczenia politycznego". - To program, który dopełnia w perspektywie katolickiej nauki społecznej ogólny program naszych radiostacji. Ukazuje pewne punkty widzenia, które ułatwią odbiorcy zrozumienie dokonujących się w świecie procesów - powiedział abp Hoser.

Jego zdaniem, nowe pasmo będzie również szansą na pokazanie niektórych wydarzeń w perspektywie poszanowania dla człowieka oraz zaproszeniem ludzi, którzy mają coś ważnego do powiedzenia i robią to w sposób niekoniunkturalny.

Pomysłodawcami wspólnego porannego pasma są Radio Nadzieja z Łomży i Radio Warszawa. Do projektu dołączyły także Radio Fiat, Katolickie Radio Zamość oraz Radio Głos i Radio Victoria. - Jest to trzeci etap naszej współpracy w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Na początku wymienialiśmy się nawzajem audycjami, wzbogacając tym samym swoją ofertę programową. Następnym etapem była wymiana bieżących informacji. Przyszedł w końcu czas na wspólne pasmo poranne publicystyczno- informacyjne - powiedział zastępca przewodniczącego forum i dyrektor Radia Warszawa ks. Grzegorz Walkiewicz.

Przyznał, że program "Siódma9" to wstęp do jeszcze głębszej współpracy w ramach samego forum. - Na rozgrywające się na naszych oczach wydarzenia będziemy chcieli patrzeć w perspektywie katolickiej nauki społecznej oraz życia rodzinnego 0 zapowiedział ks. Walkiewicz.

Audycje będą prowadzili doświadczeni dziennikarze: dwóch z radia Warszawa (Piotr Otrębski oraz Jarosław Wydra) jedna osoba z radia Nadzieja (Anna Skiepko) oraz dwie osoby z poza świata radiowego (Agnieszka Borowska związana z Telewizją Republika oraz Marcin Fiołek związany z portalem wPolityce.pl) - poinformował ks. Walkiewicz.

Do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich należą: Katolickie Radio Podlasie z Siedlec, Radio Warszawa, Radio Nadzieja z Łomży, Radio Niepokalanów, Radio Głos (Peplplin), Radio RDN Małopolska, Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT z Częstochowy, Anioł Beskidów z Bielska-Białej, Radio Via z Rzeszowa, Radio Fara z Przemyśla, Radio AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej, Katolickie Radio Zamość, Radio i z Białegostoku, Radio Emaus z Poznania, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio Rodzina z Wrocławia, Radio Rodzina z Kalisza, Radio Victoria z Łowicza, Radio eM 107,6 FM z Katowic, Radio Jasna Góra, Radio DOXA z Opola, Radio eM Kielce, Radio RDN Nowy Sącz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ruszyło wspólne poranne pasmo sześciu katolickich stacji radiowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.