Rzecznik Episkopatu: księża Biskupi zachęcają do modlitwy za ofiary stanu wojennego

Rzecznik Episkopatu: księża Biskupi zachęcają do modlitwy za ofiary stanu wojennego
(fot. episkopat.pl)
KAI / pch

Z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Księża Biskupi zachęcają do pamięci w modlitwie nie tylko o zamordowanych, ale również o represjonowanych, o tych, którzy stracili pracę, o ich bliskich oraz o wszystkich poszkodowanych w tamtym czasie - mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. 13 grudnia w Kościele w Polsce obchodzony jest dzień modlitw w intencji ofiar stanu wojennego.

"13 grudnia to szczególny czas refleksji nad historią i modlitwy o to, by tragiczne wydarzenia sprzed 37 laty nigdy więcej się nie powtórzyły" - mówi rzecznik Episkopatu. Podkreśla, że warto pielęgnować pamięć. Dlatego w imieniu biskupów zachęca do włączenia się w zapoczątkowaną przez IPN inicjatywę, aby na znak solidarności z ofiarami stanu wojennego 13 grudnia o godz. 19.30 zapalić w oknach symboliczną świecę.

"Akcja «Ofiarom Stanu wojennego. Zapal Światło Wolności» to piękna inicjatywa, która nie pozwala nam zapomnieć o trudnej historii. Daje ona nam również okazję do uczczenia tych ludzi, którzy cierpieli w imię wolności, dzięki którym my jesteśmy wolni. To również okazja do opowiedzenia młodemu pokoleniu o tamtych wydarzeniach" - mówi ks. Rytel-Andrianik. "W imieniu Księży Biskupów zachęcam do modlitwy o to, by dramat tamtych czasów nigdy się nie powtórzył" - dodaje.

"Ofiarom Stanu wojennego. Zapal Światło Wolności" to akcja społeczno-edukacyjna zainicjowana kilka lat temu przez IPN, aby upamiętnić rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Światło wolności można zapalić także wirtualnie na: swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rzecznik Episkopatu: księża Biskupi zachęcają do modlitwy za ofiary stanu wojennego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.