Rzecznik Jasnej Góry: podejmujemy niezbędne kroki, by ochronić bezpieczeństwo osób i sanktuarium i prosimy o modlitewną postawę

Rzecznik Jasnej Góry: podejmujemy niezbędne kroki, by ochronić bezpieczeństwo osób i sanktuarium i prosimy o modlitewną postawę
(fot. Jerzy Szota, CC BY-SA 3.0 PL via Wikimedia Commons)
1 miesiąc temu
KAI / kk

- Podejmujemy niezbędne kroki, by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu - czytamy w dzisiejszym komunikacie rzecznika Jasnej Góry.

O. Michał Legan napisał, że „w związku z licznymi zapytaniami o sytuację Jasnej Góry pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystkie wyrazy solidarności i każdy gest pomocy wobec sanktuarium i klasztoru. Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów”.

Rzecznik Jasnej Góry zapewnił, że paulini podejmują niezbędne kroki, by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu.

- W naszych wysiłkach staramy się kierować biblijną zasadą „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” - podkreśla o. Legan.

- Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt - także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany. Wszystkich prosimy o zachowanie zaleceń epidemiologicznych - czytamy w komunikacie.

Paulini informują, że w dniach 3-11 listopada o godzinie 15.00 planowana jest w Kaplicy Cudownego Obrazu nowenna w intencji narodowego pojednania. W związku z limitem miejsc zapraszają do uczestnictwa za pośrednictwem mediów.

- Wobec pochodzących z prywatnych źródeł, nie zawsze precyzyjnych informacji na temat bieżącej sytuacji na Jasnej Górze, zachęcamy by wiedzę czerpać z oficjalnych komunikatów - napisał rzecznik.

Zakonnicy „Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski, Tej która przynosi pokój, powierzamy wszystkich, zapraszając do duchowej jedności, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego”.

Pełna treść komunikatu

Komunikat

28 października 2020

W związku z licznymi zapytaniami o sytuację Jasnej Góry pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wszystkie wyrazy solidarności i każdy gest pomocy wobec sanktuarium i klasztoru. Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów.

Podejmujemy niezbędne kroki by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym, przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu.

W naszych wysiłkach staramy się kierować biblijną zasadą „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21).

Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt – także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany.

Wszystkich prosimy o zachowanie zaleceń epidemiologicznych.

W dniach 3-11 listopada o godzinie 15.00 planowana jest w Kaplicy Cudownego Obrazu nowenna w intencji narodowego pojednania. W związku z limitem miejsc zapraszamy do uczestnictwa za pośrednictwem mediów.

Wobec pochodzących z prywatnych źródeł, nie zawsze precyzyjnych informacji na temat bieżącej sytuacji na Jasnej Górze, zachęcamy by wiedzę czerpać z oficjalnych komunikatów.

Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski, tej która przynosi pokój, powierzamy wszystkich, zapraszając do duchowej jedności, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

o. Michał Legan OSPPE

rzecznik prasowy Jasnej Góry

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Regiewicz, o. Michał Legan
39,90 zł

„Dekalog Polski” – to zapis jedenastu rozmów skupionych wokół Dekalogu. Rozmówcy podejmują refleksję nad współczesnym odczytaniem dziesięciorga przykazań z perspektywy polskich filmów dokumentalnych. Odwołując się do najlepszej tradycji reportażu, przywołane filmy są nie tylko doskonałym...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Jasnej Góry: podejmujemy niezbędne kroki, by ochronić bezpieczeństwo osób i sanktuarium i prosimy o modlitewną postawę
Komentarze (1)
KS
Konrad Schneider
29 października 2020, 09:34
Marcin Najman was juz bronil! On lepszy jak Kmicic! Czego chciec wiecej? :-) (tyle, ze nikt nie atakowal, ale wrogow zawsze mozna sobie wymyslec...)

Skomentuj artykuł

Rzecznik Jasnej Góry: podejmujemy niezbędne kroki, by ochronić bezpieczeństwo osób i sanktuarium i prosimy o modlitewną postawę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.