Rzecznik KEP: Święci są jak dla nas światła, inspirujmy się nimi!

Rzecznik KEP: Święci są jak dla nas światła, inspirujmy się nimi!
Leszek Gęsiak SJ. Fot Episkopat News / Flickr
KAI / mł

- Niektórych z nich znamy z imienia i nazwiska – to święci i błogosławieni, wyniesieni przez Kościół do chwały ołtarzy. Jednak ogromna większość z nich to święci anonimowi, którzy przeszli przez życie kochając Boga i dobrze czyniąc ludziom - mówi ks. Leszek Gęsiak SJ.

Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przypomniał sens tych dwóch związanych ze sobą świąt. Jak powiedział, uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy wszystkich zmarłych, którzy dostąpili zbawienia. - Dziś cieszą się już wiecznym szczęściem w chwale niebieskiej - wyjaśniał. 

Zrób to dla swoich zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych!

Dzień później obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Tego dnia i w czasie całej oktawy Wszystkich Świętych modlimy się za dusze, które potrzebują oczyszczenia przed pełnym udziałem w radości wiecznej. To zmarli z naszych rodzin, przyjaciele, znajomi. Za nich składajmy do Boga nasze modlitwy i uzyskujmy odpusty – podkreślił rzecznik Episkopatu.

- Niech te nadchodzące dni będą czasem zadumy nad życiem i jego ostatecznym celem, którym jest zbawienie. Do tego celu prowadzą nas w czasie ziemskiej pielgrzymki również święci poprzez świadectwo swojego życia. Są oni jak światła wskazujące nam Tego, który jest Panem życia i śmierci, i całej wieczności. Inspirujmy się zatem ich przykładem i dążmy do tego, co w górze (Kol 3,2) – zachęcił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Damian Andrzej Muskus OFM, Magdalena Dobrzyniak

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie...

Skomentuj artykuł

Rzecznik KEP: Święci są jak dla nas światła, inspirujmy się nimi!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.