Rzecznik Watykanu o stanie zdrowia Benedykta XVI: minionej nocy emerytowany papież dobrze wypoczął

Rzecznik Watykanu o stanie zdrowia Benedykta XVI: minionej nocy emerytowany papież dobrze wypoczął
fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
PAP / pk

Stan emerytowanego papieża Benedykta XVI nie ulega zmianie - podał w piątek Watykan w komunikacie. Wcześniej informowano, że papież senior koncelebrował mszę.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni odpowiadając na pytania dziennikarzy poinformował: "Minionej nocy emerytowany papież dobrze wypoczął. Także wczoraj po południu uczestniczył w mszy świętej w swoim pokoju".

- W chwili obecnej jego stan nie ulega zmianie - dodał rzecznik Watykanu.

O godz. 17.30 w bazylice świętego Jana na Lateranie rozpocznie się msza za Benedykta XVI. Odprawi ją papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Angelo De Donatis.

Stan zdrowia Benedykta XVI jest stabilny. Papież senior koncelebrował mszę

Wcześniej informowaliśmy, że stan chorego 95-letniego emerytowanego papieża Benedykta XVI pozostaje stabilny. Taką informację podała w piątek agencja Ansa, powołując się na źródła w Watykanie.

DEON.PL POLECA

Z doniesień napływających bezpośrednio z budynku Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszka Benedykt XVI, wynika, że w piątek rano mimo poważnego stanu uczestniczył we mszy w swoim pokoju. Koncelebrował ją razem ze swoim osobistym sekretarzem arcybiskupem Georgiem Gaensweinem.

Emerytowany papież jest pod stałą opieką personelu medycznego.

Wiadomość o tym, że jest bardzo chory przekazał wiernym papież Franciszek w środę. Udał się następnie z wizytą do Benedykta XVI.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Każdy z nas jest wezwany do tego, by zrozumieć, że gdy prosimy Pana o coś w modlitwie, nie powinniśmy oczekiwać, że spełni się natychmiast nasza wola, lecz powinniśmy raczej zdać się na wolę Ojca i...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Watykanu o stanie zdrowia Benedykta XVI: minionej nocy emerytowany papież dobrze wypoczął
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.