Rzym: abp Gądecki prowadzi bloga z Synodu

Rzym: abp Gądecki prowadzi bloga z Synodu
(fot. youtube.com)
KAI / ml

Abp Gądecki jest być może jedynym ojcem synodalnym, który prowadzi codziennego bloga poświęconego obradom biskupów. Opisuje w nim wszystkie przed- i popołudniowe sesje - poinformował KAI ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Na Synodzie o rodzinie nie ma obowiązku zachowania tajemnicy o tym, co dzieje podczas obrad, dlatego wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać - wyjaśnia ks. Rytel-Andrianik. - Abp Gądecki posługuje się wszystkimi głównymi językami ojców synodalnych: włoskim, francuskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim, tak więc ma informacje z pierwszej reki - dodaje.

Zdaniem rzecznika KEP, blog jest prostym narzędziem komunikacji elektronicznej, dlatego dzięki zaangażowaniu abp. Gądeckiego "okazuje się najlepszym źródłem informacji o tym, co tak naprawdę dzieje się w auli synodalnej".

Informacje z poszczególnych sesji Synodu są na bieżąco publikowane na stronie przewodniczącego Episkopatu Polski www.abpgadecki.pl

Odbywający się w Watykanie pod hasłem "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym" Synod biskupów potrwa do 25 października.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rzym: abp Gądecki prowadzi bloga z Synodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.