S. Borkowska komentuje reakcje internautów na swoją książkę [WIDEO]

S. Borkowska komentuje reakcje internautów na swoją książkę [WIDEO]
(fot. Jacek Zelek)
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu / youtube.com / ml

"Wśród konkretnych pytań, które mi postawiono w dyskusji, pojawiło się oczywiście także i to, czy ta książka nie zaszkodzi Kościołowi" - mówi benedyktynka.

O sprawie siostry Borkowskiej media informowały kilkanaście dni temu. Wszystko za sprawą wywiadu, którego udzieliła Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Siostra Borkowska jest autorką książki "Oślica Baalama" wydanej przez Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów. Porusza w niej kwestię pozycji zakonnic w strukturach Kościoła Katolickiego, krytykuje polskich księży za kazania, wypaczenia liturgiczne oraz pogardę dla sióstr zakonnych. "Zdaje mi się, że ten tekst w niejednej wielebnej łepetynie może coś rozjaśnić" - powiedziała zakonnica w rozmowie z KAI.

Całość wywiadu możesz znaleźć TUTAJ.

DEON.PL POLECA

"Mówienie, że nie ma co dyskutować o złym traktowaniu zakonnic, bo sam znam takie, które są dobrze traktowane, to jakiś absurd. To tak, jakby twierdzić, że nie trzeba pokazywać skandali pedofilskich wśród księży albo w ogóle problemów Kościoła, bo znam kilku super księży i świeckich katolików" - napisał Piotr Żyłka w swoim komentarzu.

>>Zakonnica ma głos. Księża (niech) słuchają<<

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Borkowska OSB

Przez kilkanaście wieków zakonnice słuchały kazań, konferencji, rekolekcji, pouczeń, a zawsze w pokornym milczeniu, jak te nieme bydlątka: cokolwiek im mówiono, umiały tylko potakiwać. Czasem się któraś wyłamała, ale bardzo rzadko! Założenie ze strony kaznodziejów...

Skomentuj artykuł

S. Borkowska komentuje reakcje internautów na swoją książkę [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.