Sąd odroczył rozprawę apelacyjną dotyczącą wyroku ws. Matki Bożej w tęczowej aureoli

Sąd odroczył rozprawę apelacyjną dotyczącą wyroku ws. Matki Bożej w tęczowej aureoli
fot. Depositphotos
KAI / pk

Pełnomocnik Kai Godek w przesłanym do Sądu Okręgowego piśmie zwrócił się o odroczenie sprawy z przyczyn zdrowotnych. Wyjaśnił, że przebywa w izolacji, natomiast wyznaczona do zastępstwa adwokat ma objawy infekcji.

W Sądzie Okręgowym w Płocku 8 grudnia ponownie nie odbyła się rozprawa apelacyjna, dotycząca wyroku uniewinniającego trzy kobiety o obrazę uczuć religijnych, z powodu rozlepiania przez nie wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem w aureolach tęczy. Wyrok zapadł 2 marca, apelację od niego złożyły trzy osoby. Kolejna rozprawa ma się odbyć 12 stycznia 2022 roku.

Oskarżenie o obrazę uczyć religijnych w związku z rozlepianiem wizerunków Matki Bożej z Dzieciątkiem w aureolach tęczy dotyczyło trzech aktywistek LGBT: Elżbiety P., Anny P. i Joanny G.-I. Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił kobiety w dniu 2 marca 2021 roku. Apelacje od tego wyroku złożyły Prokuratura Rejonowa oraz pełnomocnicy dwojga oskarżycieli posiłkowych.

Kolejna rozprawa 12 stycznia 2022 roku

Rozprawa apelacyjna miała się odbyć 10 listopada, jednak odroczono ją z powodu nagłej choroby pełnomocnika Kai Godek, która w postępowaniu jest oskarżycielką posiłkową. Drugi termin sąd wyznaczył na 8 grudnia.

W środę 8 grudnia (gdy Kościół katolicki obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) w Sądzie Okręgowym w Płocku obecne były trzy uniewinnione aktywistki i ich obrońcy, prokurator i emerytowany proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, na terenie której trzy kobiety w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku rozlepiały kontrowersyjne wizerunki - jest on oskarżycielem posiłkowym.

W rozprawie nie uczestniczyła Kaja Godek ani jej pełnomocnik. W przesłanym do Sądu Okręgowego piśmie zwrócił się on o odroczenie sprawy, ponownie z przyczyn zdrowotnych. Wyjaśnił, że przebywa w izolacji, natomiast wyznaczona do zastępstwa adwokat ma objawy infekcji.

Adwokat trzech wspomnianych kobiet wniósł, aby nie uznać wniosku o kolejne odroczenie apelacji, jednak sąd argumentował, że pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej ma prawo uczestniczyć w rozprawie, a jego nieobecność jest usprawiedliwiona.

Kolejny termin rozprawy apelacyjnej sąd wyznaczył na 12 stycznia 2022 roku.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
35,00 zł
37,00 zł
  • Czy duchowość może szkodzić?
  • Skąd u zakonnicy myśli bluźniercze?
  • Kiedy zaczyna się opętanie?
  • Czy depresja to mistyczna noc ducha?
  • Jak zgrzeszyć, zachowując przykazania?
  • Co odróżnia dziecięctwo od infantylizmu?

Prezentowana płyta to zbiór wykładów dla doktorantów,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sąd odroczył rozprawę apelacyjną dotyczącą wyroku ws. Matki Bożej w tęczowej aureoli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.