Aktywistka Strajku Kobiet odpowie m.in. za namalowanie pioruna na kościele

Aktywistka Strajku Kobiet odpowie m.in. za namalowanie pioruna na  kościele
Kościół św. Aleksandra w Warszawie. Fot. Adrian Grycuk (Wikipedia, CC BY-SA 3.0 PL)
PAP/mł

Uszkodzenie zabytkowego kościoła, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Prokuratura skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie S., pisarce i aktywistce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Strajku Kobiet odpowie za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą i wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego. Pod koniec września Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście zakończyła dwa postępowania i do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście wpłynęły dwa akty oskarżenia. 

Pierwszy czyn, za który Klementyna S. odpowie przed sądem dotyczy zdarzenia z 28 stycznia 2021 roku. "Klementynie S. zarzuca się, że w Warszawie przy al. Szucha naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji poprzez ochlapanie munduru czerwoną farbą" – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że w wyniku działania S. "umundurowanie funkcjonariusza stało się niezdatne do użytku".

Aktywistka jest również oskarżona o to, że tego samego dnia "wdarła się do ogrodzonego terenu należącego do siedziby Trybunału Konstytucyjnego". Tym samym aktem oskarżenia objęto także Przemysława S. oraz Łukasza S., którzy mieli wspólnie z Klementyną S. wejść na teren TK.

- W odrębnym postępowaniu Klementynie S. przedstawiono zarzut uszkodzenia zabytku poprzez namalowanie czerwonego pioruna na elewacji kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Kościół ten jest wpisany do rejestru zabytków od lipca 1965 roku – podała prok. Skrzyniarz.

Źródło: PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Elżbieta Wiater

Dzielne. Mądre. Waleczne. Zakochane w Bogu

Żyjące za klauzurą mniszki i światowej sławy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet...

Skomentuj artykuł

Aktywistka Strajku Kobiet odpowie m.in. za namalowanie pioruna na kościele
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.