San Giovanni Rotondo gotowe na przyjęcie Syryjczyków

San Giovanni Rotondo gotowe na przyjęcie Syryjczyków
(fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER)
KAI / sz

Wszystko jest już gotowe w miejscowości San Giovanni Rotondo na południu Włoch na przyjęcie dwóch rodzin syryjskich, które we wtorek przybędą tzw. korytarzem humanitarnym z Jordanii, gdzie przebywały w ośrodku dla uchodźców.

Obie rodziny - złożone pierwsza z dziewięciu osób, druga z sześciu - zakwaterowane zostaną w budynku nazwanym Casa Papa Francesco (Domu Papieża Franciszka) - wzniesionym niedawno z myślą o rodzinach w potrzebie, a oddanym do użytku w lutym ubiegłego roku.

W każdej z obu syryjskich rodzin jest co najmniej jedna osoba ciężko chora, którą zaopiekują się lekarze ze szpitala Dom Ulgi w Cierpieniu, założonego przez św. Ojca Pio, którego ośrodkiem kultu jest włoska miejscowość.

O korytarzu humanitarnym dla uchodźców syryjskich, z którego skorzysta w najbliższym czasie więcej osób, poinformował episkopat Włoch.

Biskupi podpisali w tej sprawie specjalną umowę z rządem włoskim, jej celem jest "zapewnienie bezpiecznego przyjazdu do Włoch osobom szczególnie wystawionym na niebezpieczeństwo, czyli ofiarom prześladowań, przemocy i wojen, jak również rodzinom z małymi dziećmi, osobami w podeszłym wieku, chorymi i niepełnosprawnymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

San Giovanni Rotondo gotowe na przyjęcie Syryjczyków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.