Sandomierska Caritas zebrała ponad 500 tys. zł dla poszkodowanych z Ukrainy

Sandomierska Caritas zebrała ponad 500 tys. zł dla poszkodowanych z Ukrainy
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Kwota 527 tys. zł, którą zebrała Caritas Diecezji Sandomierskiej została przekazana na niesienie pomocy poszkodowanym obywatelom Ukrainy – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie caritas diecezjalnej.

W związku z dramatyczną sytuacją milionów osób na Ukrainie, spowodowaną zbrojną inwazją Rosji, diecezja sandomierska, podobnie jak inne diecezje w Polsce, przeprowadziła zbiórkę ofiar pieniężnych.

„Zebraliśmy w sumie kwotę w wysokości 527 tysięcy złotych, która została przekazana do centrali Caritas Polska w Warszawie. Dzięki temu będzie możliwe systemowe niesienie pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. Jednocześnie Caritas diecezjalna oraz niektóre parafie, troszczą się o uchodźców, którzy znaleźli schronienie w budynkach kościelnych na naszym terenie” – czytamy w opublikowanym komunikacie.

W najbliższym czasie diecezja sandomierska planuje ponadto wysłać na Ukrainę transport humanitarny z Sandomierza. W związku z tym podane zostaną wkrótce szczegóły dotyczące zbiórki produktów żywnościowych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska

Odkryj swoją drogę do szczęścia

Myślisz, że twoje życie jest pozbawione blasku i radości. Czujesz, że straciłaś sens i nie żyjesz pełnią życia, że inaczej sobie to wszystko wyobrażałaś. Przestałaś wierzyć, że coś się zmieni....

Skomentuj artykuł

Sandomierska Caritas zebrała ponad 500 tys. zł dla poszkodowanych z Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.