Sanktuarium w Beauring bazyliką mniejszą

Sanktuarium w Beauring bazyliką mniejszą
Watykan (Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / Radio Watykańskie / mh

Stolica Apostolska podniosła 22 sierpnia belgijskie sanktuarium maryjne w Beauring (diecezja Namur) do rangi bazyliki mniejszej. Decyzję o tym ogłoszono podczas uroczystości wieńczących rok jubileuszowy z okazji 80. rocznicy objawień maryjnych w tym małym miasteczku na południu Belgii.

W Eucharystii uczestniczył Gilberte Degeimbre, będący jednym z 5 dzieci, którym w 1932 r. objawiła się Maryja, Matka Boża i Królowa Niebios.

"Nadanie naszemu sanktuarium tytułu bazyliki to wyróżnienie, ale także misja" - oświadczył ks. Christophe Rouart, wicerektor świątyni. Dodał, że "zobowiązuje to do zacieśnienia więzi z Rzymem i do oddziaływania na cały nasz region".

Od 29 listopada 1932 do 3 stycznia następnego roku objawiła się tam 33 razy Matka Boża, przepowiadając dramat i okrucieństwa II wojny światowej oraz wzywając do modlitwy i nawrócenia. Maryja ukazała się trójce rodzeństwa Voisinów: Fernande, Gilberte i Albertowi oraz Andrée i Gilbertowi Degeimbre. Dziś miejsce objawień - Aubépine koło Beauring stanowi narodowe sanktuarium Kościoła belgijskiego. Na całość kompleksu składają się: główna świątynia oraz krypta św. Jana, kościół Różańca Świętego i kościół wyższy. 18 maja 1985 Beauring odwiedził Jan Paweł II w czasie swej podróży do krajów Beneluksu (11-21 maja 1985).

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sanktuarium w Beauring bazyliką mniejszą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.