Sanktuarium w Fatimie od stycznia chce przywrócić obecność pielgrzymów

Sanktuarium w Fatimie od stycznia chce przywrócić obecność pielgrzymów
(fot. depositphotos.com)
10 miesięcy temu
KAI / jb

Władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ogłosiły, że od stycznia 2021 r. podejmą działania służące przywróceniu fizycznej obecności pielgrzymów z całego świata w tym miejscu kultu maryjnego.

Jak poinformowała rzecznik prasowa portugalskiego sanktuarium Carmo Rodeia, drastyczne obniżenie liczby wiernych w Fatimie zmusiło rektorat do podjęcia działań służących przywróceniu liczby pielgrzymów. Przypomniała, że pomiędzy połową marca a początkiem czerwca było ono całkowicie zamknięte dla pielgrzymów z powodu restrykcji epidemicznych.

Rodeia wskazała, że sanktuarium podejmie w 2021 r. m.in. inicjatywy służące zachęcaniu młodzieży do udziału w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które w 2023 r. odbędą się w Lizbonie. Zapewniła też, że jedną z form oddziaływania na wiernych pozostaną w okresie pandemii media społecznościowe. - Nasze sanktuarium ma już 1,2 mln sympatyków na Facebooku oraz 176 tys. osób śledzących jego profil na Youtube – ujawniła Carmo Rodeia.

Przedstawicielka Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wyjaśniła, że wskutek Covid-19 na terenie tego popularnego na świecie miejsca kultu doszło pomiędzy styczniem a październikiem 2020 r. do znaczącego spadku wpływów z darowizn. Datki te były niższe o ponad 40 proc. w porównaniu z takim samym okresem w 2019 r. Z kolei o ponad 50 proc. zmniejszyły się wpływy fatimskiego sanktuarium z tytułu sprzedaży dewocjonaliów, książek oraz innej działalności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
11,94 zł
19,90 zł

Wychodząc od medytacji słów Maryi zapisanych na kartachEwangelii, Józef Augustyn SJ ukazuje Matkę Jezusa jako najlepsząMistrzynię modlitwy oraz walki duchowej. Ona bowiempragnie uczyć nas modlitwy we wszystkich naszych sytuacjachżyciowych, także tych najtrudniejszych. Z Nią i...

Skomentuj artykuł

Sanktuarium w Fatimie od stycznia chce przywrócić obecność pielgrzymów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.