ŚDM 2023 w Lizbonie. Papież będzie modlił się z młodzieżą przez trzy dni

ŚDM 2023 w Lizbonie. Papież będzie modlił się z młodzieżą przez trzy dni
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
PAP/ kb

Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży zaplanowanych na 2023 rok w Lizbonie przewiduje, że pierwsze spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą podczas tej największej imprezy młodych katolików odbędzie się 3 sierpnia. Następnie Ojciec Święty będzie się modlił z nimi przez kolejne trzy dni.

Według telewizji SIC Noticias i agencji prasowej Lusa, które powołują się na źródło w lizbońskim komitecie organizacyjnym ŚDM, 3 sierpnia 2023 roku odbędzie się pierwsze nabożeństwo z udziałem papieża Franciszka na błoniach położonych na granicy gmin Lizbona i Loures.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

Stacja podała, że nazajutrz po pierwszym nabożeństwie z udziałem papieża w ramach lizbońskich ŚDM Franciszek wspólnie z młodzieżą weźmie udział w Drodze Krzyżowej.

SIC Noticias ustaliła, że dwie inne uroczystości z udziałem papieża i młodzieży odbędą się 5 i 6 sierpnia. Będzie to odpowiednio wieczorne czuwanie modlitewne na lizbońskich błoniach w sobotę 5 sierpnia, a także niedzielna msza święta, podczas której Franciszek oficjalnie zamknie portugalską edycję ŚDM.

Jak podali organizatorzy, pierwszym wydarzeniem w ramach ŚDM będzie 1 sierpnia 2023 r. msza święta pod przewodnictwem patriarchy Lizbony kardynała Manuela Clemente.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

ŚDM 2023 w Lizbonie. Papież będzie modlił się z młodzieżą przez trzy dni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.